Wrocław dotacja dla klubów z niższych ligach

400 tys. zł rocznie dla klubów z niższych lig z Wrocławia [OD III LIGI DO B KLASY]

Miasto Wrocław ogłosiło program wsparcia wrocławskich klubów piłkarskich z niższych lig „Wrocławski Football. Na ten cel przeznaczonych zostało 400 tys. zł na rok.

 

Dwie kolejki III ligi do końca, a 5 zespołów w grze. Będzie baraż?

Briefing na ten temat odbył się w czwartek w sali konferencyjnej DolZPN przy ul. Oporowskiej. Założenia programu przedstawił Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w urzędzie miejskim, a także kandydat na prezydenta Wrocławia w jesiennych wyborach.

 

Na program wsparcia klubów piłkarskich z niższych lig przeznaczonych zostanie łącznie 400 tys. zł na rok. Konkurs dotacyjny ogłoszony zostanie jeszcze w czerwcu. – Na ten cel przeznaczyliśmy 200 tys. zł. w okresie półrocznym co sprawia, że wrocławskie kluby otrzymają 400 tys. zł. w ciągu roku. Wysokość dotacji o jaką będą mogły starać się poszczególne kluby uzależniona będzie od ligi, w której dany zespół się znajduje oraz od tego czy spełnia wszystkie kryteria merytoryczne – mówi Jacek Sutryk.

 

Firlej w Śląsku – czy to byłby dobry pomysł? [SONDA]

Co ważne, chyba po raz pierwszy we Wrocławiu, będzie on dostępny dla wszystkich seniorskich drużyn piłkarskich. Dotąd bowiem kluby młody ubiegać się o dotacje na drużyny młodzieżowe, z których zazwyczaj wykluczone były zespoły B-klasowe. One bowiem zazwyczaj nie posiadają drużyn młodzieżowych.

 

W sumie uprawnionych do wzięcia udziału w konkursie będzie 20 drużyn: jeden z III ligi, jeden z IV ligi, jeden z okręgówki, 4 z klasy A oraz 13 z klasy B. Średnio wychodzi więc 20 tys. zł rocznie na klub, choć kwota dotacji będzie zależała od klasy, w której gra dany zespół. Choć – prawdopodobnie – kluby z drużynami rezerw, dostaną jedną dotację.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *