Gol Mateusza Olikiewicza

Gol z 40 metrów ozdobą… przegranego meczu w Trzebnicy

Polonia Trzebnica zakończyła sezon wschodniej IV ligi porażką 1:4 z Górnikiem Wałbrzych 1:4. Ozdobą meczu był jednak gol dla gospodarzy – piękne uderzenie Mateusza Olikiewicza z ok. 40 metrów.

Znamy siedmiu spadkowiczów z IV ligi. Górnik w zawieszeniu

Była 15 minuta meczu w Trzebnicy. Polonia remisowała z Górnikiem 0:0, kiedy Mateusz Olikiewicz dostał piłkę w środkowej strefie boiska, podciągnął kilka metrów i huknął jak z armaty. Rywale nie spodziewali się takie rozwoju sytuacji, bowiem żaden nie doskoczył do polonisty.

Nie spodziewał się również Damian Jaroszewski, golkiper przyjezdnych, który nieco wysunięty ne miał szans na obronę. Jak się jednak później okazało, były to miłe złego początki.

Oto komplet beniaminków IV ligi na sezon 2018/19

Goście wyrównali w 57 min. po bramce Karola Młodzińskiego (sędzia przypisał gola Karolowi Buchli, bramkarzowi Polonii), a kilka minut później Miłosz Rodziewicz wyprowadził ich na prowadzenie. Gospodarze dążyli do wyrównania, ale w samej końcówce stracili jeszcze dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się Piotr Krawczyk i Damian Chajewski.

Strzelec gola dla gospodarzy – Mateusz Olikiewicz – jest zawodnikiem trzecioligowego Piasta Żmigród przebywający wiosną na półrocznym wypożyczeniu do Polonii.