GreenPost okręgówka Wrocław

Remis Czarnych z Orłem w zaległym meczu. Kto piątym spadkowiczem?

W zaległym meczu przedostatniej kolejki klasy okręgowej Czarni Jelcz-Laskowice zremisowali 3:3 z Orłem Sadowice i nie wydostali się ze strefy spadkowej.

 

Olimpia wycofa się z IV ligi? Jest oświadczenie władz klubu

Mecz Czarnych z Orłem został przełożony, bowiem w sobotę boisko w Jelczu-Laskowicach zostało zalane przez ulewę. Ze względu na fakt, że w sobotę kończy się sezon, a mecz ten ma duże znaczenie dla układu tabeli w jej dolnych rejonach, zostało przełożone od razu na środę.

 

Czarni tylko zremisowali 3:3 ze zdegradowanym już Orłem i mocno skomplikowali swoja sytuację. Przed ostatnią kolejką we wrocławskiej okręgówce cztery drużyny są już zdegradowane – Bystrzyca Kąty Wr. (wykluczona do B klasy), KP Brzeg Dolny Stary Dwór, Wratislavia i Orzeł Sadowice. Niestety, spadnie również piąta drużyna, a zagrożone są aż cztery ekipy.

 

Grabowski odchodzi z Piasta Żerniki. Zastąpi go Kowalczyk

Aktualnie Czarni i Strzelinianka mają na koncie po 32 punkty. Ekipa ze Strzelina ma jednak lepszy bilans bezpośrednich meczów. Po 34 punkty mają natomiast Energetyk Siechnice i Kolektyw Radwanice.

 

Co ciekawe, w ostatniej kolejce Kolektyw podejmie Strzeliniankę. Gospodarzom wystarczy remis do pewnego utrzymania się, goście muszą zwyciężyć by być tego pewni. Ale nawet remis, a nawet porażka nie oznacza degradacji Strzelinianki. Wiele będzie zależało od wyniku Czarnych w Środzie Śląskiej. Jeśli Czarni zremisują lub przegrają, ale będą mieli tyle samo punktów co Strzelinianka, to utrzyma się ekipa ze Strzelina.

 

Kolektyw może spaść wtedy gdy przegra ze Strzelinianką, a swój mecz wygrają Czarni, a Energetyk co najmniej zremisuje.

 

Pewny utrzymania nie jest jeszcze Energetyk Siechnice. Możne spaść jednak tylko w jednej sytuacji. Ze względu na fakt, że ma gorszy bilans bezpośrednich meczów z Kolektywem może zostać zdegradowany gdy przegra w Kobierzycach, a swoje mecze wygrają i Strzelinianka, i Czarni.

 

2 thoughts on “Remis Czarnych z Orłem w zaległym meczu. Kto piątym spadkowiczem?”

  1. To będzie ciekawie w sobotę. Oby decydowały tylko umiejętności, walka na boisku i aspekty czysto sportowe a nie układy układziki znajomości wpływy w DZPN itd. (czytaj sędziowie). Zobaczymy czy miałem rację w sobotę kilka minut po 19.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *