Maciej Firlej w Koronie Kielce

Maciej Firlej przechodzi ze Ślęzy Wrocław do klubu z ekstraklasy

Maciej Firlej, dotychczas napastnik Ślęzy Wrocław, został nowym zawodnikiem Korony Kielce. Z klubem z ekstraklasy podpisał dwuletni kontrakt.

 

Maciej Firlej w Śląsku Wrocław – czy to byłby dobry pomysł? [SONDA]

Ostatnio pisałem tekst na temat tego, czy Maciej Firlej były dobrym transferem Śląska Wrocław. Większość internautów głosujących w sondzie uznało, że byłby to dobrych ruch WKS-u. Ostatnie transfery Śląska nie uwzględniły wychowanka Orła Wojcieszów, a dziś już wiadomo, że nie ma tematu. Maciej Firlej bowiem podpisał dwuletni kontrakt z innym klubem z ekstraklasy – Koroną Kielce.

 

Firlej ma za sobą najlepszy sezon w karierze. W barwach Ślęzy został królem strzelców III ligi. W 34 występach zdobył 24 bramki, do tego dodał 10 asyst.

Statystyki strzeleckie w III lidze:

  • Karkonosze 2014/15 – 5 goli
  • Karkonosze 2015/16 – 16 goli
  • Ślęza 2016/17 – 11 goli
  • Ślęza 2017/18 – 24 gole

Firlej królem strzelców III ligi, Niedojad na podium

22-letni napastnik blisko ekstraklasy był już zimą. Górnik Zabrze był już dogadany ze Ślęzą, ale ostatecznie wycofał się ze wcześniejszych ustaleń i trensfer upadł.

 

fot. slezawroclaw.pl

 

 

1 thought on “Maciej Firlej przechodzi ze Ślęzy Wrocław do klubu z ekstraklasy”

  1. ale gupi som w tych Kielcach, przeciez gdyby ten Firlej był dobrym zawodnikiem, to we Wroclawiu, kilka kilometrow od Ślęzy jest Sląsk, ktory by wzial zawodnika nadającego sie do ekstraklasy (wiadomo, lokalny zawodnik przyciaga wiecej kibicow itd.).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *