A klasa Wrocław 2018/19 podział

Duże (i kontrowersyjne?) zmiany w podziale na grupy wrocławskiej A klasy [MAPA]

Znamy podział na grupy we wrocławskiej A klasie w sezonie 2018/19. DolZPN mocno pozmieniał skład grup, by geograficznie były optymalne. Według niektórych jednak zachwiana została równowaga sił w poszczególnych grupach.

 

Najlepszy strzelec IV ligi dolnośląskiej ma nowy klub

Jakie zmiany zaszły w składzie poszczególnych grup? Do grupy I z II przesunięto cztery drużny: Zorzę Pęgów, Orlę Korzeńsko, Victorię Orzeszków i Dolpasz Skokowa. Z grupy III do II trafiły: Zenit Międzybórz, KS Dobroszów, Widawa Kiełczów, LZS Solniki Małe.

 

Więcej nowych, niż starych, drużyn jest w III grupie. Z grupy I trafiły tu: Sokół Smolec, LZS Osiek, Ambrozja Bogdaszowice, Polonia Bielany Wrocławskie oraz Błękitni Gniechowice, a z IV: Galakticos Solna, WKS Wierzbice, Nefryt Jordanów Śl. oraz Polonia Jaszowice. I właśnie największe kontrowersje wzbudza skład III grupy, gdzie spotkają się czołowe zespoły z grup I i IV.

 

Beniaminek klasy A szuka wzmocnień. Głównie obrońców

Tymczasem w grupie IV zagrają dwa zespoły z grupy III – Orzeł Marszowice i Czarni II Minkowice Oławskie.

 

Trzeba jednak przyznać (patrząc na mapę poniżej), że przy tym składzie drużynowym podział na grupy wydaje się optymalny.

 

Co ciekawe, w grupie A utrzymały się drużyny, które miały spaść patrząc na miejsce w tabeli w ubiegłym sezonie, choćby Gromnik Kuropatnik czy Dolpasz Skokowa. Wynika to jednak z faktu, że nie wszystkie drużyny przystąpiły do rozgrywek (nie ma wśród nich choćby Pogoni II Oleśnica – wcześniej Olimpia, czy też Burzy Bystrzycy Oławskiej).

 

1 thought on “Duże (i kontrowersyjne?) zmiany w podziale na grupy wrocławskiej A klasy [MAPA]”

  1. Dzpn jest ślepy na działania p. Bobińskiego z Komisji Rozgrywek, która „organizuje” terminarze przed sezonem. Jest on również prezesem Kolektywu Radwanice i przez ostatnie lata nie takie numery podziałowe robił. Proszę prześledzić podziały w poprzednich latach. Kpina to co on wyprawia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *