Piłka młodzieżowa w okręgu legnickim

Piłka młodzieżowa 2017/18. Tak szkolą Miedź i Zagłębie

W piłce juniorskiej był to rok niejako eksperymentalny, ponieważ po raz pierwszy wystartowały CLJ U15 i U17. W dotychczasowej CLJ U19 sezon przejściowy, nie będzie już dwóch lig, powstanie jedna, bardziej elitarna. Zapraszam na podsumowanie występów drużyn z Zagłębia Miedziowego, a zarazem prezentację systemów szkolenia w dwóch największych klubach regionu: legnickiej Miedzi oraz Zagłębiu Lubin – pisze Wojciech Janiuk.

 

Kadra Dolnego Śląska priorytetem. Trener Opałka rezygnuje z klubu

Centralna Liga Juniorów w kategorii U15 i U17 to nowość w systemie rozgrywek. Są prowadzone regionalnie w 4 grupach. Nasze zespoły występują razem z drużynami z województw Lubuskiego, Opolskiego i Śląskiego. System rozgrywek jest skonstruowany w ten sposób, że 8 drużyn walczy jesienią każdy z każdym, rozgrywają dwumecz. Dwa ostatnie zespoły spadają z ligi, na ich miejsce awansują 2 drużyny wyłonione z baraży między mistrzami lig wojewódzkich. W rozgrywkach wiosennych zwycięzca gra w półfinałach dwumecz oraz jedno spotkanie finałowe o Mistrzostwo CLJ.

 

W kategorii U15, zarówno jesienią jak i wiosną bezkonkurencyjne było Zagłębie Lubin. Jesienią uzyskali komplet zwycięstw i stosunek bramek 119:6. Wiosną możliwość gry w lidze uzyskała legnicka Miedź spisują się rewelacyjnie i długo walcząc z Zagłębiem o 1. miejsce. Sezon zakończyła tuż za plecami lokalnego rywala! Półfinał Zagłębie rozegrało z Pogonią Szczecin. 2:2 na wyjeździe i 3:1 w rewanżu na własnym obiekcie pozwoliło walczyć w finale. Tam czekał rywal ze stolicy – Escola Varsovia. 3:0, bardzo pewne zwycięstwo pozwoliło lubinianom zostać najlepsza drużyną w kraju w tej kategorii wiekowej. Jesienią w CLJ U15 wystąpią oba zespoły.

 

Pro Junior System również w IV lidze

W CLJ U17 zarówno jesienią jak i wiosną występowały oba zespoły, czyli Miedź i Zagłębie. Jesienią Zagłębie skompletowało komplet punktów, wygrywając wszystkie 14 spotkań z bilansem bramek 72:10. Miedź zajęła 3 miejsce, wygrywając 9 spotkań, 5 razy przegrywając rywalizację z przeciwnikami. Wiosna nie była łaskawa dla naszych reprezentantów. Zagłębie zajęło 2. miejsce, za lokalnym rywalem Śląskiem Wrocław, który jako beniaminek wygrał niespodziewanie grupę. Katastrofalne występy zaliczyła Miedź, zdołają wygrać zaledwie 2 razy i z 6 punktami zajęła ostatnie, 8. miejsce. Oznacza to przymusową przerwę na minimum pół roku.

 

Istne trzęsienie ziemi nastąpiło w CLJ U19. W związku z reorganizacją rozgrywek. Tylko 6 drużyn z każdej dotychczasowej grupy gwarantowało sobie prawo gry w przyszłym sezonie. Ta sztuka udała się tylko Zagłębiu Lubin, które ostatecznie uplasowało się na 5 miejscu. Niedosyt jest spory, gdyż na kilka kolejek przed końcem sezonu była realna szansa na walkę o Mistrzostwo Polski. Niestety zarówno Miedź, jak i Chrobry Głogów uplasowały się odpowiednio na 10 i 11 miejscu, co powoduje, że w przyszłym sezonie oba kluby zagrają tylko w lidze wojewódzkiej.

 

O systemach szkolenia w Miedzi Legnica i Zagłębiu Lubin CZYTAJ NA NASTĘPNEJ STRONIE

 

fot. akademiakghm.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *