Tomaszewski i Skórnica nowymi zawodnikami Ślęzy Wrocław

Tomaszewski i Skórnica nowymi zawodnikami Ślęzy Wrocław

Maciej Tomaszewski z Lechii Dzierżoniów oraz Filip Skórnica z FC Academy Wrocław zostali nowymi zawodnikami III-ligowej Ślęzy Wrocław.

 

Firlej przechodzi ze Ślęzy do klubu z ekstraklasy

Niespełna 20-letni Maciej Tomaszewski od dwóch lat był podstawowym środkowym pomocnikiem Lechii Dzierżoniów. W III lidze debiutował, gdy skończył ledwo 16 lat. W ostatnich latach przebywał na testach w kilku klubach ekstraklasy – Górniku Zabrze, Termalice Bruk-Bet Nieciecza, Śląsku Wrocław, Zagłębiu Lubin czy Arce Gdynia.

 

W ostatnim dniach był testowany przez Ślęzę, m.in. zagrał w dwóch sparingowych w Opavie i Sosnowcu. W tym drugim spotkaniu po jego doskonałym prostopadłym podaniu gola zdobył Maciej Matusik.

 

Król strzelców IV ligi i młody talent w Piaście Żmigród

Ślęza Wrocław ogłosiła dziś również pozyskanie Filipa Skórnicy. Niespełna 18-letni zawodnik zaczynał w Nysie Kłodzko, skąd w 2015 roku przeniósł się do FC Wrocław Academy. Tam występował w rozgrywkach CLJ i DLJ.

 

Wcześniej Skórnica testowany był już m.in. przez Puszczę Niepołomice. Ostatecznie, po sparingach ze Stalą Brzeg i Zagłębiem Sosnowiec, Ślęza zdecydowała się na młodego zawodnika.

 

Źródło, Fot. pilkanozna.slezawroclaw.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *