Lechia Dzierżoniów transfery

Powroty do Lechii Dzierżoniów. Kto zastąpi Niedojada?

Lechia Dzierżoniów przed nowym sezonem ściąga głównie swoich graczy z wypożyczeń, lub takich, którzy byli już w klubie. Priorytetem wydaje się jednak sprowadzenie bramkostrzelnego napastnika, który zastąpi Damiana Niedojada.

 

Dariusz Michaliszyn nowy trenerem Polonii

Przed nowym sezonem Lechia Dzierżoniów straciła dwóch podstawowych zawodników – najlepszego strzelca Damiana Niedojada, który trafiło do II-ligowego Rozwoju Katowice oraz Maciej Tomaszewskiego, który zasilił szeregi Ślęzy Wrocław. Dobra wiadomość jest taka, że już żaden kluczowe zawodnik nie powinien opuścić trójkolorowych.

 

Na razie transfery „do klubu” to głównie powroty z wypożyczeń oraz kontraktowanie młodych zawodników. Często dwa w jednym. 20-letni Bartłomiej Tomkiewicz ostatni sezon spędził w IV-ligowej Bielawiance. Z kolei 18-letni Maciej Aleksiuk wiosną próbował sił w juniorskim Śląsku Wrocław, jednak zbyt wiele ni pograł.

 

Dolnośląskie sparingi. Wyniki meczów kontrolnych [25 – 29 LIPCA]

Do Dzierżoniowa wraca również, ale nie z wypożyczenia, 19-letni Łukasz Szukiełowicz. Środkowy obrońca, który może też grać na pozycji defensywnego pomocnika, przychodzi do Lechii z rezerw Zagłębia Lubin. Kolejnym defensorem będzie również 17-letni Michał Orzechowski, który ostatnie dwa sezony spędził w SMS-ie Łódź.

 

Kogo jeszcze zobaczymy w Lechii? Po odejściu Niedojada, najpilniejsze wydaje się pozyskanie napastnika. Obecnie testowany jest 21-letni Sebastian Jaroszyński, który ostatnio reprezentował rezerwy Śląska Wrocław.

 

Wiele wskazuje na to, że kibice Lechii będą mogli oglądać Jakuba Bolisęgę, który wrócił z wypożyczenia do Zachodu Sobótka. Co prawda zawodnikiem zainteresowanie wykazywały Śląsk II i Ślęza Wrocław, ale wydaje się, że zostanie on w macierzystym klubie.

 

W środę Lechia zremisowała sparing z Górnikiem Wałbrzych 1:1. Zarówno wynik jak i gra były już znacznie lepsze niż w weekendowej porażce 0:10 z Foto-Higieną Gać.

 

fot. Maciej Salamon/lechia.infoddz.pl

źródło: lechia.infoddz.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *