III liga

III liga. Tylko Górnik wygrał, remisy Ślęzy i Piasta. Nieudany debiut beniaminka

W piątek rozpoczął się nowy sezon w 3. grupie III ligi. Dla dolnośląskich drużyn 1. kolejka była średnio udana – wygrała tylko jedna drużyna. W derbach Zagłębia Miedziowego Górnik Polkowice pokonał rezerwy Zagłębia.

III liga. Ślęza remisuje na inaugurację. Choć prowadziła już 2:0

Nowy sezon zaczął się już w piątek w Zdzieszowicach, gdzie Ruch podejmował Ślęza Wrocław. Goście prowadzili już 2:0, ale nie udało im się dowieźć 3 punktów do końca. Więcej o meczu w linku powyżej.

Z trzech punktów w 1. kolejce mogą cieszyć się tylko zawodnicy Górnika Polkowice, którzy w debrach pokonali po zaciętym spotkaniu rezerwy Zagłębia 2:1. Lubinianie rozpoczęli mecz m.in. z Piotrem Leciejewskim (kontuzja w 10 min.), Sasą Baliciem czy Łukaszem Monetą w składzie. Ale to gospodarze cieszyli się z prowadzenia w 32 min., gdy Piotr Azikiewicz wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Macieju Bancewiczu. Wyrównanie padło również z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie piłki ręka przez jednego z miejscowych. Skutecznym strzelcem okazał się Balić. Losy meczu rozstrzygnęły się w 85 min., kiedy to rezerwowy Kacper Osiadły popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu.

Która z dolnośląskich drużyn III ligi będzie najmocniejsza? [SONDA]

Jednym punktem w sobotę musiał zadowolić się Piast Żmigród, który podejmował spadkowicza MKS Kluczbork. Goście prowadzili po bramce Pawła Gieraka w 36 min. Wyrównał w 86 min. nowy nabytek Piasta Szymon Rusiecki, który trafił do Żmigrodu z Wiwy Goszcz.

Pozostałe nasze ekipy przegrały swoje spotkania. Beniaminek III ligi z Gaci udanie rozpoczął mecz z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Marek Gancarczyk był faulowany w polu karnym, a Dominik Wejerowski wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Niestety, 5 minut później był już remis, gdy piłkę do własnej bramki skierował Michał Grochowski. Po przerwie rozpoczął się horror gospodarzy, którzy od 54 do 69 min. stracili… cztery gole. Strzelanie w Gaci zakończył Miłosz Kubacki, który ustalił wynik meczu na 2:5.

Siedem goli oglądali również kibice w Radzionkowie, gdzie Ruch podejmował rezerwy Miedzi. Gospodarze do przerwy prowadzili 3:0, a dodatkowo karnego dla legniczan zmarnował Mladen Bartulović. To nie załamało jednak przyjezdnych. W 50 min. gola zdobył Mateusz Zatwarnicki. Mimo że Ruch strzelił czwartego gola, legniczanie odpowiedzieli jeszcze dwoma trafieniami. Najpierw Patryk Makuch, a pięć minut później ponownie Zatwarnicki pokonali bramkarza Ruchu. Co więcej, swoje szanse w samej końcówce mieli jeszcze Mateusz Miazga i Mariusz Idzik, ale nie zdołali zmienić wyniku meczu i legniczanie ulegli 3:4.

Tymczasem Lechia Dzierżoniów mecz ze Stalą Brzeg rozpoczęła od gola Bartosz Tomkiewicza już w 6 min. spotkania. Niestety, w II połowie goście przejęli inicjatywę i po dwóch golach rezerwowego Piotra Stępnia przechylili szlaę zwycięstwa na swoją stronę.