Dolnośląski Pro Junior System

Dolnośląski Pro Junior System zawita do A klasy. W minionym sezonie wygrały Stal i Iskra

Stal Chocianów i Iskra Kochlice wygrały dolnośląski Pro Junior System za sezon 2017/18. Oba kluby otrzymają po 5 tys. zł. W nowym sezonie program zainauguruje również w dolnośląskich A klasach.

 

IV liga wschód: Zjednoczeni, Piast, Orzeł i GKS. Na co stać beniaminków?

W niedawno zakończonym sezonie dolnośląska wersja Pro Junior System obowiązywała w dwóch grupach IV ligi oraz czterech okręgówkach. Klasyfikację w IV lidze wygrała Stal Chocianów, a w okręgówkach Iskra Kochlice (Legnica). Oba kluby otrzymają po 5 tys. zł.

 

Przypomnijmy, że zwycięstwo Stali było możliwe, bowiem władze Śląska Wrocław i Chrobrego Głogów, których rezerwy również grały w IV lidze, oświadczyły, że rezygnują z udziału w programie, o było wiadomo z góry, że jeden z tych zespołów wygra. Już na półmetku miały ogromną przewagę.

 

PZPN-owski Pro Junior System również w IV lidze

W nowym sezonie czekają nas zmiany, ale wydaje się, że będą to zmiany na lepsze. PJS w IV lidze będzie finansowany przez PZPN (więcej w linku powyżej).  Andrzej Padewski, prezes DolZPN, ogłosił, że programem objęte zostaną za to rozgrywki klasy A na Dolnym Śląsku.

 

Szczegóły mamy poznać w przyszłym tygodniu. Wydaje mi się, że rozsądnym byłoby, żeby kluby rywalizowały ze sobą na poziomie okręgów. Czyli nagradzane powinny być najlepsze zespoły w poszczególnych ligach.

1 thought on “Dolnośląski Pro Junior System zawita do A klasy. W minionym sezonie wygrały Stal i Iskra”

  1. Jeśli to jest działanie krótko terminowe to okej. Pro Junior, ułatwienie transferów do klas A, B, likwidacja opłat transferowych i zgłoszeniowych za dzieci – wszystko fajnie, ale w dłuższej perspektywie to za mało. Nadal jest i będzie coraz mniej chętnych do gry w piłkę nożną. Kluby z A klasy płacą za granie już podobnie jak kluby z 4 ligi, żeby przyciągnąć zawodników. Wiem, bo sam je biorę grając w A klasie, a grałem wcześniej w 4 lidze. Pytanie co zrobić, jak pomóc klubom, żeby efektywnie szkoliły. Niby mają dotacje od gmin, niby szkolą, ale jakoś nie widać tych dzieci na poziomie trampkarza, juniora. Wszyscy mają żaka, orlika – do młodzika. Jak się pojawiają koszty i inne trudności to grupy nie ma – wszystko idzie na marne. Nie znam się na zarządzaniu klubem, ale myślę, że DZPN tutaj powinien poszukać problemu. Jak pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *