MicoCup 2018 Brzeg Dolny

MicoCup: Śląsk, Legia oraz Lech (i nie tylko) zagrają w Brzegu Dolnym

Już po raz drugi do Brzegu Dolnego zawitają najlepsze Akademie Piłkarskie zrzeszone pod nazwą BIG 6 (Jagiellonia, Lech, Lechia, Legia, Pogoń, Zagłębie) oraz Akademie Śląska, Górnika, Reissa i Brzeg Dolny. Powodem będzie młodzieżowy turniej MicoCup.

 

Dolnośląski Pro Junior System zawita do A klasy

W II edycji ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego MicoCup w kategorii wiekowej U-13, która odbędzie się w drugiej połowie września, weźmie udział ok. 150 zawodników. W Brzegu Dolnym zagrają najlepsze młodzieżowe akademie piłkarskie w kraju: Śląska Wrocław, Legii Warszawa, Lecha Poznań, Jagiellonii Białystok, Pogoni Szczecin, Górnika Zabrze, Zagłębia Lubin, Lechii Gdańsk, Reissa Poznań oraz Brzegu Dolnego (gospodarza turnieju).

 

– Na ten wspaniały turniej przyjeżdżają chłopcy, którzy mogą zrobić dużą karierę – twierdzi Jakub Słowik, bramkarz Śląska Wrocław. – Takie zawody są dla nich szansą pokazania się, ogrania się i rywalizacji z rówieśnikami – dodaje piłkarz.

 

 

Słowik już po raz drugi jest ambasadorem turnieju MicoCup. Jego obecność na trybunach ma zachęcić wszystkich zawodników do wzmożonej walki, a młodym piłkarzom Śląska pomóc poprawić 8. miejsce z ubiegłego roku. Dodatkową motywacją do zaciętej rywalizacji będą czujne oczy łowców talentów.

 

– MicoCup to naprawdę mała Ekstraklasa. W zeszłym roku poziom był bardzo wysoki. W tym roku z pewnością będzie tak samo, ponieważ do Brzegu Dolnego zjeżdżają najlepsze marki piłkarskie w kraju – zachęca Robert Wożniak, prezes firmy Micoled, współorganizatora turnieju.

 

Przed rokiem triumfowała Pogoń Szczecin, która wyprzedziła Jagiellonię Białystok i Lecha Poznań. W połowie stawki uplasowali się piłkarze z FC Wrocław Academy, których w tym roku zabraknie. Tabelę zamknął wtedy gospodarz turnieju.

 

– W tym roku postaramy się poprawić ten wynik – zapewnia Bartłomiej Malesza, prezes AP Brzeg Dolny. – Przyda nam się doping, zatem zapraszamy na trybuny kibiców. Warto przyjść, bo jest na co popatrzeć – zachęca prezes.

 

10 drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy. Pierwszego dnia turnieju każda z nich rozegra po 4 spotkania grupowe. Najlepszych pięć zespołów powalczy drugiego dnia o miejsca 1-5. Druga piątka zagra o miejsca 6-10. Każda drużyna w dwa dni zagra łącznie 8 spotkań. Mecze trwać będą po 25 minut.

 

MicoCup zostanie rozegrany w dniach 21-23 września na boiskach KSH Rokita w Brzegu Dolnym (ul. Kolejowa 1).

 

Prezes Robert Woźniak zdradza, że organizatorzy przygotowali w tym roku niespodziankę. Będzie to szkolenie dla trenerów prowadzone przez koordynatorów akademii grupy „BIG 6” wraz z treningami pokazowymi. Szkolenie zostanie objęte patronatem Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Po zakończeniu szkolenia trenerzy dostaną certyfikaty.


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *