A klasa Wrocław 2018/19 podział

Burza i Orzeł zostają w A klasie. Brzeźno awansuje, Herosi wracają do B klasy

Duże zmiany we wrocławskiej A klasie. Dwa kluby zostają w niej, choć wydawało się, że nie dostaną licencji. Jest nowy beniaminek, a jeden klub wraca do B klasy.

 

Karkonosze się zbroją. Posiłki z Ukrainy, Kowar i nie tylko

Podział grup i terminarze wrocławskiej A klasy znamy już od dłuższego czasu, ale okazuje się, że do ostatecznego kształtu było im daleko. Na początku sierpnia zagrożone były trzy kluby – beniaminek Herosi Stary Wołów, spadkowicz Orzeł Sadowice oraz Burza Bystrzyca Oławska – które nie złożonego wniosku licencyjnego w terminie wraz z wymaganymi załącznikami.

 

Dziś zapadły decyzje co do przyszłości całej trójki, choć jak się okazuje, nie tylko trójki. Burza, która już została uwzględniona w terminarzu B klasy, wraca do klasy A. Zagra w grupie IV, a to oznacza, że będzie ona liczyła 15 zespołów. Sezon w tej grupie rozpocznie się tydzień wcześniej – bo już 19 sierpnia (i skończy tydzień później).

 

Dolnośląski Pro Junior System zawita do A klasy

Orzeł Sadowice również zagra w klasie A. Herosi natomiast „wracają” do klasy B, bowiem – jak się dowiedziałem – wycofali swoje odwołanie. Zamiast drużyny ze Starego Wołowa, w klasie A zagra wicelider z tej grupy – LZS Brzeźno.

 

Czy to są już ostateczne decyzje? Tego nie możemy być pewni…

 

6 thoughts on “Burza i Orzeł zostają w A klasie. Brzeźno awansuje, Herosi wracają do B klasy”

  1. To co ten Padewski robi to są nawet nie jaja tylko mega jaja Jak można robić takie zmiany na niespełna 2 tygodnie przed ligą A wszyscy jak te barany robimy co nam wielki DZPN powie i nikt się słowem nie odezwie bo się boi że później będzie się związek mścił.

  2. We Wrocławiu to jest Camorra. Jeszcze tylko media społecznościowe trochę ratują sytuacje, bo można coś nagłośnić i dlatego czasem można się obronić przed polowaniem na czarnownice. Fajnie gdyby dolfutbol zainicjował taka anonimową ankietę dla internautów dotyczącą zaufania do DZPN 🙂
    Bo chyba w dzpn myślą, że robią dobrą robotę.

  3. Ale też muszę uczciwie pochwalić dobrą Pracę Związku w zakresie przestrzegania przepisów. Są w końcu starannie egzekwowane. I tak trzymać w stosunku do wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *