Okręgówka Wałbrzych

Okręgówka Wałbrzych: Strzelecka forma Stronia, Kamieńca oraz Pieszyc. LKS liderem

Dwa z trzech beniaminków rozgrywających swoje mecze w sobotę przegrały swoje mecze. Jedyna na tym polu z pozytywnej strony pokazała się Pogoń Pieszyce. Swoich kibiców zawiedli: Venus Nowice oraz Sparta Ziębice. Ponadto swoje mecze wygrali faworyci: Kryształ Stronie Śląskie oraz Zamek Kamieniec Ząbkowicki.

Ostre strzelanie w Strzegomiu. Górnik pokazał moc

Nie udała się inauguracja Venusa Nowice w klasie okręgowej. Historyczny mecz dla tego klubu świetnie otworzyli goście z Kamieńca Ząbkowickiego, którzy już w 9 minucie wyszli na prowadzenie po golu Zalewskiego. Jeszcze przed przerwą podwyższył na 2:0 Satanowski. Po zmianie stron wysiłki gospodarzy zostały nagrodzone historycznym, pierwszym golem dla Venusa w klasie okręgowej autorstwa Surnika. W doliczonym czasie wynik ustalił Majewski i Zamek wywiózł z Nowic trzy punkty.

Beniaminek z Pieszyc przybył do spadkowicza z Jaworzyny walczyć o pierwsze punkty w klasie okręgowej. Karolina, występująca w całkiem odmiennym składzie niż czwartoligowy z poprzedniego sezonu, nie dała rady rywalowi choć przebieg meczu raczej był raczej wyrównany. Jaworzynianie popełniali błędy w obronie (dwie bramki w pierwszych 45 minutach dla gości autorstwa Gorząda i Góreckiego) natomiast z przodu brakowało skuteczności (skuteczne wykonanie rzutu wolnego przez Bartosza Tymcika w 73 minucie). Karolina miała swoje szanse – Wudel w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza a przywołany wcześniej Tymcik z woleja w poprzeczkę. W samej końcówce Pogoń wyprowadziła skuteczną kontrę, którą skutecznie wykończył Jasiński i tym samym ustalił wynik meczu.

Trudny początek beniaminków. AKS mocny, Orla z niespodzianką

Udane otwarcie Piławianki i to w dodatku na boisku rywala. Sparta Ziębice musiała uznać wyższość rywala. Decydujące trafienie padło z rzutu karnego. Jego pewnym wykonawcą okazał się Michał Sienicki.

Victoria Tuszyn wywalczyła w sobotnie popołudnie cenne trzy punkty przeciwko Granitowi Roztoka. Gospodarze od 36 minuty grali w dziesiątkę po brutalnym faulu na Rogowskim. Mimo tego objęli prowadzenie w 43 minucie po stałym fragmencie gry. Tej przewagi nie oddali do ostatniego gwizdka sędziego.

Jednostronne widowisko oglądali kibice w Stroniu Śląskim, gdzie mierzył się tamtejszy Kryształ z MKS Szczawno Zdrój. Strzelanie rozpoczął już w czwartej minucie Gumpert i zdobył póki co najszybszą bramkę kolejki. Zaraz po wyjściu z szatni zawodnicy ze Szczawna otrzymali kolejny cios – w 47 minucie na 2-0 podwyższył Lasota. Wynik ustalił w 70 minucie Poświstajło.

W pierwszym niedzielnym dwóch czołowych zespołów poprzedniego sezonu wyraźnie górą gospodarze z Bystrzycy Górnej. Grom zagrał słabo zwłaszcza w pierwszej połowie, po której zakończeniu przegrywał aż 0:5. W drugiej odpowiedział dwiema bramkami (Smutek i samobójcza) a LKS dołożył jedno trafienie i mecz zakończył się wysokim wynikiem 6:2. Aż cztery gole dla gospodarzy zdobył Tomasz Łysoń, dwa kolejne dołożył Łukasz Somala. Taki rezultat powoduje, że liderem po tym weekendzie została właśnie ekipa z Bystrzycy.

W drugim zaplanowanym na niedzielę meczu beniaminek klasy okręgowej – Włókniarz Kudowa Zdrój mierzył się ze Skałkami Stolec. W 30 minucie premierowe trafienie zapisał na swoim koncie zawodnik gospodarzy – Daniel Sekuła pewnie wykonując jedenastkę. Na 2:0 podwyższył tuż przed przerwą Paweł Myrdacz. W drugiej połowie wynik już nie uległ zmianie. Jedyne co zasługuje na uwagę to czerwona kartka zawodnika gości.

Autor: Wojciech Syntyrz

• Kryształ Stronie Śląskie – MKS Szczawno Zdrój 3:0
  • Karolina Jaworzyna Śląska – Pogoń Pieszyce 1:3
  • Wenus Nowice – Zamek Kamieniec Ząbkowicki 1:3
  • Victoria Tuszyn – Granit Roztoka 1:0
  • Sparta Ziębice – Piławianka Piława Górna 0:1
  • LKS Bystrzyca Górna – Grom Witków 6:2
  • Włókniarz Kudowa Zdrój – Skałki Stolec 2:0