III liga

III liga. Ślęza liderem, Lechia na dnie. Zagłębie Miedziowe wygrywa

3. kolejka III liga. Ślęza pokonała Stal Brzeg i awansowała na fotel lidera III ligi. Swoje mecze wygrały również zespoły z Zagłębia Miedziowego. Lechia Dzierżoniów spadła na ostatnie miejsce w tabeli.

38 tysięcy na Pro Junior System w okręgówce i klasie A

Do przerwy Ślęza Wrocław przegrywała ze Stal Brzeg 0:1. Po zmianie stron wrocławianie, nie po raz pierwszy, pokazali charakter i odmienili losy meczu. Wyrównał w 55 min. Kornel Traczyk. Na 2:1 w 70 min. trafił Mateusz Kluzek, a 10 minut później wynik meczu na 3:1 ustalił Jakub Jakubczyk. Po tym zwycięstwie żółto-czerwoni zostali liderem III ligi.

Wysoko w tabeli są również zespoły z Zagłębia Miedziowego, które wygrały w komplecie. Miedź II pokonała w Dzierżoniowie Lechię 2:1 po dwóch golach Mariusza Idzika. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował z rzutu karnego Marcin Buryło. Po tym spotkaniu Lechia spadła na ostatnie miejsce w tabeli.

Posypią się walkowery w Pucharze Polski? [AKTUALIZACJA]

Zagłębie II również wygrało na wyjeździe – 2:0 z Ruchem Zdzieszowice. Bramki dla Miedziowych strzelili Olaf Nowak i Eryk Sobków (z rzutu karnego). W później zakończonym spotkaniu w Polkowicach Górnik pokonał Gwarka Tarnowskie Góry 5:3. Gospodarze już do przerwy prowadzli 5:1, ale po zmianie stron nie forsowali już tak tempa. Hat tricka ustrzelił Kornel Ciupka, a po jednym golu dołożyli Maciej Bancewicz i Mariusz Szuszkiewicz.

Jednym punktem, po bezbramkowym remisie z dotychczasowym liderem z Pawłowic Śląskich, musi zadowolić się Piast Żmigród.

Bez zdobyczy punktowej, podobnie jak Lechia, kończy kolejkę Foto-Higiena Gać. Beniaminek uległ u siebie rezerwom Górnika Zabrze 2:3. Goście dwa razy prowadzili dwoma bramkami – 2:0 i 3:1. Gacianie łapali kontakt, ale mimo że sytuacji nie brakowało – nie udało się choćby wyrównać. Bramki dla FHG strzelili Mateusz Kulanek (gol samobójczy) oraz Dominik Wejerowski (rzut karny).