Sokół Wielka Lipa - Górnik Wałbrzych

Zwycięski come back Górnika Wałbrzych

Górnik Wałbrzych wygrał w Wielkiej Lipie z Sokołem 4:2, choć przegrywał już 0:2. Goście potwierdzili, że będą w tym sezonie bardzo mocni.

38 tysięcy na Pro Junior System w okręgówce i klasie A

Gracze Górnika od początku wyjazdowego meczu w Wielkiej Lipie starali się prowadzić grę, ale z ich przewagi niewiele wynikało. Gospodarze byli za to znacznie bardziej konkretni. W 15 min. Michał Wróbel wykorzystał karnego, a w 38 min. na 2:0 podwyższył Kamil Pyzłowski.

Wydawało się, że na przerwę Sokół z dwubramkową przewagą. Goście dopięli jednak swego w 44 min., gdy po akcji Szymona Tragarza piłkę do siatki miejscowych skierował Damian Chajewski.

Beniaminek z Prusic wygrywa, Rajter znów strzela

Po zmianie stron Górnik już panował niepodzielnie. Wyrównał w 52 min. Michał Oświęcimka po krótko rozegranym rzucie wolnym. W 76 min. ten sam zawodnik groźnie strzelał, ale jego uderzenie obronił golkiper Sokoła. Wobec dobitki Mateusza Sobiesierskiego nie miał szans. W ostatniej minucie meczu strzelec gola był faulowany w polu karnym, a wynik spotkania na 2;4 ustalił Dariusz Michalak.

Górnik wygrał na trudnym terenie i potwierdził, że po letnich wzmocnieniach będzie jedną z drużyn liczących się w walce o zwycięstwo w grupie wschodniej IV ligi.

źródło: Football Waldenburg Twitter, własne