1. kolejka IV liga zachód

IV liga zachód: Chrobry II i Apis gromią rywali. AKS wygrywa w Ścinawie

3. kolejka IV ligi zachód. Chrobry II i Apis wygrali sobotnie mecze po 5:0. Górnik potwierdził dobrą formę Pierwsze punkty BKS-u. W hicie kolejki w niedzielę AKS wygrał w Ścinawie.

Górnik i MKP na czele. Pierwsze wygrane dwóch Sokołów i GKS-u

Sporo goli zobaczyli kibice w sobotnich meczach zachodniej grupy IV ligi. Nowym liderem, przynajmniej do niedzielnego meczu AKS-u Strzegom, zostały rezerwy Chrobrego. Głogowianie wygrali w Rudnej z beniaminkiem 5:0, choć trudno się dziwić patrząc na skład, w którym było kilku zawodników walczących o miejsce w pierwszej drużynie Chrobrego. Hat-tricka w I połowie ustrzelił Przemysław Trytko, a po jednej dodali Konrad Flis oraz Przemysław Siudak.

Taki sam rezultat (5:0) osiągnął Apis Jędrzychowice, który nadspodziewanie łatwo rozbił u siebie Stal Chcianów. Bramki dla gospodarzy strzelali Mateusz Baszak – 2, Kamil Kurianowicz, Sebastian Andruchów oraz Maciej Machowski.

Pierwsza wygrana Foto-Higieny, pierwszy punkt Lechii

Po 6 goli padło w meczach Złotoryi i Wąsoszu. Po godzinie gry Górnik prowadził z Orkanem Szczedrzykowice już 4:0, a na listę strzelców wpisali się Tomasz Dubowski – 2, Wojciech Świętochowski i Bartosz Haniecki. Końcówka należała do gości, którzy po trafieniach Adriana Wójcika i Łukasza Filipiaka zmniejszyli rozmiary porażki.

Po dramatycznym spotkaniu Orla również 4:2 pokonała Spartę Grębocice.

W meczu dwóch beniaminków, którzy do tego spotkania przystępowali z zerowym dorobkiem punktowym, Victoria Ruszów iległa BKS-owi Bolesławiec 1:2. Goście prowadzili od 3 min. po golu Filipa Zagórskiego. Wyrównał Bartosz Kopania w 60 min., ale kilka minut później zwycięskiego gola dla gości strzelił Adrian Kulesza.

W niedzielę w hicie kolejki Odra Ścinawa uległa AKS-owi Strzegom 0:3. Bramki strzelili Dmytro Shevchenko, Kamil Sadowski oraz Damian Migalskia. Włókniarz Mirsk natomiast zremisował z Karkonoszami Jelenia Góra 1:1.