IV liga wschód

IV liga wschód: Kolejka z kontrowersjami. Trzy drużyny wciąż bez porażki

4. kolejka IV liga wschód. Śląsk II Wrocław, Górnik Wałbrzych oraz Polonia Trzebnica wciąż bez porażki. Pierwsze wygrane Nysy, Polonii-Stali i Orła. Hat-trick Rajtera i kilka kontrowersji.

Kontrowersyjne karny dał zwycięstwo rezerwom Śląska z Sokołem

W pierwszym meczu kolejki Śląsk II Wrocław pokonał Sokoła Marcinkowice 2:1. Rozstrzygnięcie w meczu padło w 93 min. spotkania po kontrowersyjnym rzucie karnym. Więcej o tym meczu można przeczytać w linku powyżej. Na krok wrocławian nie odstępują gracze Górnika Wałbrzych. Tym razem wygrali oni u siebie z Unią Bardo 2:0. Losy spotkania rozstrzygnęły się już do przerwy po golach Mateusz Sawickiego i Szymona Tragarza. A już za tydzień, w ramach 5. kolejki, oba zespoły zmierzą się w meczu bezpośrednim. Jego stawką będzie fotel lidera.

Pierwsze punkty w sezonie, od razu trzy, stracili gracze MKP Wołów. Przegrali oni u siebie z Orłem Prusice 2:4. Gospodarze prowadzili po trafieniu Daniela Wałęgi, na które szybko odpowiedział Łukasz Sakwa. Po zmianie stron wydawało się, że MKP przejmuje inicjatywę, zwłaszcza że goście grali od 66 min. w osłabieniu. Tymczasem kilka minut później Grzegorz Rajter strzelił bramkę z… kilkudziesięciu metrów. Po chwili podwyższył wynik z rzutu karnego, a po kolejnych kilku minutach skompletował hat-tricka. W końcówce rozmiary porażki wołowian zmniejszył ponownie Wałęga.

Transferowy hit IV ligi. Hiszpański napastnik w Piaście Żerniki

Trzecią drużyną bez porażki jest Polonia Trzebnica, która w derbach powiatu trzebnickiego wygrała w Wielkiej Lipie z Sokołem 2:1. Goście prowadzili po bramce Adriana Puchały z rzutu karnego, a po przerwie drugiego gola dołożył Jakub Czternastek. Trafienie dla Sokoła zaliczył Michał Wróbel. W spotkaniu nie brakowało kontrowersji, według gospodarzu należały im się dwa rzuty karne.

Jak już jesteśmy przy kontrowersjach, to do kolejnej doszło również w Bielawie. W 85 min., przy stanie 0:0 w meczu z Polonią-Stal Świdnica, w polu karny padł Piotr Prokop. Według arbitra symulował i zamiast karnego była druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka, dla zawodnika gospodarzy. Goście wykorzystali grę w przewadze i po bramce Roberta Myrty w 88 min. wygrali pierwszy raz w tym sezonie. W doliczonym casie gry Wojciech Szuba przestrzelił karnego dla gości.

Świdniczanie to nie jedyny zespół, który wygrał po raz pierwszy. Orzeł Ząbkowice Śl. pod dwóch golach Tomasza Piątkowskiego zwyciężył z niepokonanym dotąd Piastem Żerniki. Gola dla wrocławian zdobył Maciej Kowalczyk.

Przełamanie zanotowała Nysa Kłodzko. W meczu z Piastem Nowa Ruda zdobyła pierwsze punkty i to od razu trzy po wygranej 4:2. Bramki dla gospodarzy strzelali Adam Bońkowski – 2, Dawid Ciupider i Alexis Fatyanov.

We wschodniej grupie nie ma już drużyn bez zdobyczy punktowej. Jedno oczko na koncie mają również Zjednoczeni Żarów, którzy zremisowali w Łozinie z GKS Mirków 3:3. Gole dla gospodarzy strzelali Kacper Tarka i Jarosław Gołda – 2.