1. kolejka IV liga zachód

Apis kontra Karkonosze – ostry spór o datę meczu

Mecz Apis Jędrzychowie – Karkonosze Jelenia Góra w 5. kolejce zachodniej grupy IV ligi miał odbyć się 8 września. Na dziś nie wiadomo jednak czy, a jeśli tak, to kiedy zostanie rozegrany.

 

Czerwona remontada Apisu. Trzy drużyny z kompletem punktów

O sprawie napisał portal jg24.pl (tutaj linki do tekstów na ten temat tekst1 i tekst2). W skrócie sprawa wygląda – tak. Mecz Apis – Karkonosze miał odbyć się w sobotę, 8 września w Jędrzychowicach. Na ten dzień jednak gmina Zgorzelec wyznaczyła gminne dożynki, które są zaplanowane na boisku w tym samym czasie co mecz.

 

Mecz należało więc przełożyć. Jak można przeczytać w sieci, propozycji było kilka. Ostatecznie stanęło na tym, że Apis zgłosił do OZPN Legnica (prowadzi rozgrywki), że spotkanie nie może się odbyć w terminie. Jak wyjaśnia trener Gerard Jurewicz – prośba o zmianę terminu lub gospodarza została wysłana do OZPN Legnica i do Karkonoszy miesiąc wcześniej czyli 8 sierpnia. Związek wyznaczył nową datę na środę, 12 września. Władze Karkonoszy oświadczyły wtedy, że w środku tygodnia na mecz na pewno nie pojadą… bo termin ten został wyznaczony niezgodnie z regulaminem.

 

Kolejka z kontrowersjami. Trzy drużyny wciąż bez porażki

Dochodzimy do sytuacji, w której dwa kluby nie są w stanie porozumieć się co do daty rozegrania spotkania. Dodajmy – czołowe kluby w okręgu jeleniogórskim. Atmosfera robi się coraz gęstsza i z pewnością nie wpływa dobrze na lokalną piłkę…

 

Nie będę tutaj rozstrzygał kto ma rację, kto zawinił bardziej, kto mniej. Wydaje się, że nie zrobiono wszystkiego, żeby mecz zorganizować, a potem dojść do porozumienia.

 

Przede wszystkim nie wiem czemu nie można zorganizować meczu w niedzielę, 9 września. Pewnie tutaj zaważył fakt, że gospodarze nie byliby w stanie przygotować boiska dzień po imprezie dożynkowej.

 

Następnie padł pomysł, by spotkanie rozegrać w Jeleniej Górze, na co miał się nie zgodzić gospodarz boiska. Bo w tym czasie gra miejscowy Orlik. Co ciekawe, niedawno w Nowej Rudzie jednego dnia rozegrano dwa mecze zwartej ligi i okazało się, że jest to możliwe.

 

Był jeszcze pomysł rozegrania meczu w Zgorzelcu, ale też upadł z nie do końca wiadomych przyczyn.

 

Ciąg dalszy z pewnością nastąpi…

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *