1. kolejka IV liga zachód

IV liga zachód: Wzmocniony Chrobry II liderem, Orla zatrzymała AKS

5. kolejka IV ligi zachód. Chrobry II Głogów nowym liderem. AKS Strzegom zatrzymany w Wąsoszu. Górnik wciąż zwycięski. Trzy drużyny wciąż bez punktów.

Polonia tymczasowym, Górnik nowym liderem. Hat-trick Rajtera

Nowym liderem na zachodnie został Chrobry II Głogów. Podopieczni Jakuba Wolnego, naszpikowani zawodnikami z I zespołu, pokonali na wyjeździe Włókniarza Mirsk 1:0. Gola na wagę trzech punktów na początku drugiej połowy zdobył Paul Filipowicz. Głogowianie wykorzystali małe potknięcie dotychczasowego lidera – AKS-u Strzegom, który bezbramkowo zremisował w Wąsoszu z Orlą.

Komplet punktów, tyle że w czterech spotkaniach, ma również Górnik Złotoryja. Tym razem górnicy wygrali w Prochowicach 2:1. Gospodarze objęli prowadzenie już w 2 min. po golu Tomasza Wojciechowskiego. Goście jednak jeszcze do przerwy zdobyli dwa gole – strzelali Kamil Zieliński i Bartosz Haniecki – i nie dali sobie odebrać trzech punktów.

Mecz na szczycie dla Górnika. Wałbrzyszanie nowym liderem

Do czołówki wróciła również Stal Chocianów, która w niedzielę pokonała Spartę Grębocice 4:1. Bramki dla Stali zdobyli Łukasz Bednarz (rzut karny), Mateusz Otocki, Mirosław Kunz oraz Rafał Burda.

Goście wraz z Prochowiczanką i Victorią Ruszów są jedynymi zespołami, które nie mają na koncie jeszcze choćby punktu. Victoria nawet prowadził do przerwy z Orkanem po golu Adriana Klisowskiego, ale po zmianie stron ekipa ze Szczedrzykowic skutecznie się odgryzła. I to dwa razy – gole zdobyli Adrian Wójcik i Jakub Kruk.

Pierwsze punkty, od razy trzy, zdobyła Sparta Rudna. W meczu beniaminków Sparta pokonała BKS Bolesławiec 4:1. Bramki dla gospodarzy strzelali Łukasz Stachów, Kajetan Frankowski, Łukasz Ostrowski i Daniel Sygnatowicz.

Mecz Apis Jędrzychowice – Karkonosze Jelenia Góra, jak poinformował portal jg24.pl, zostało przełożone na 15 listopada.