Górnik Wałbrzych – Śląsk II Wrocław

Mecz na szczycie IV ligi dla Górnika. Wałbrzyszanie nowym liderem

Górnik Wałbrzych – Śląsk II Wrocław 2:1 w  w meczu na szczycie w 5. kolejki wschodniej grupy IV ligi. Dzięki wygranej wałbrzyszanie zostali nowym liderem.

IV liga wschód: Polonia tymczasowym liderem. Hat-trick Rajtera

W Wałbrzychu spotkali dwaj główni kandydaci do zwycięstwa w grupie wschodniej IV ligi, których celem jest również awans do III ligi. Jak wiadomo w barażu o III ligę wystąpi tylko zwycięzca grupy. Na dziś bliżsi tego są wałbrzyszanie, choć trzeba pamiętać, że do końca sezonu zostało jeszcze 25 kolejek.

Sam mecz Górnik – Śląsk II w I połowie rozczarował. Znacznie więcej działo się po zmianie stron. W 49 min. gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Szymon Tragarz. Później wrocławianie osiągnęli przewagę, ale nie byli w stanie udokumentować jej golem.

Hit w Sobótce dla Pogoni. Horror w Środzie Śl. dla Polonii

Na domiar złego dla przyjezdnych, w 70 min. do bramki trafili górnicy. A konkretnie Damian Chajewski, który popisał się świetnym uderzeniem zza pola karnego. Śląsk II odpowiedział 6 minut  później, kiedy gola głową strzelił Mathieu Scalet. Już niemal do końca meczu trwało oblężenie bramki gospodarzy, ale gola nie udało się zdobyć. Najbliżej był Adrian Sobczak, ale piłka po jego strzale trafił a w poprzeczkę.

Górnik wygrał 2:1 i został liderem w tabeli. Wałbrzyszanie prowadzą z kompletem punktów na koncie.