Górnik II Polkowice

44 gole w 4 meczach. Ostatnio 24:0. Rezerwy Górnika gromią rywali

O prawdziwym pechu mogą mówić drużyny z legnickiej B klasy, które trafiły do grupy II wraz z Górnikiem II Polkowice. Rezerwy III-ligowca gromią bowiem kolejnych rywali. Ostatnio wygrali 24:0.

 

Górnik wciąż liderem, miedziowe derby na remis

III-ligowy Górnik Polkowice utworzył drużynę rezerw przed sezonem 2018/19, po pięciu latach przerwy. By móc ogrywać zawodników, którzy nie mieszczą się w kadrze pierwszej drużyny. Górnik II trafił do grupy II, co okazało się „wyrokiem” dla pozostałych ekip.

 

Bo prawda jest taka, że polkowiczanie przerastają swoich grupowych rywali przynajmniej o dwie klasy rozgrywkowe. Myślę, że spokojnie walczyliby o czołowe lokaty w okręgówce. Potwierdzają to wyniki. W ostatnim spotkaniu Górnik rozgromił Relaks Szklary Dolne 24:0! Wcześniej wygrywał 5:0, 8:0 i 7:0. W czterech meczach polkowiczanie strzelili 44 gole nie tracąc żadnego.

 

Wzmocniony Chrobry II liderem, Orla zatrzymała AKS

Trudno się jednak dziwić, skoro trener Ariel Sworacki może korzystać nie tylko z młodych zawodników, ale również graczy, którzy ocierają się, czy wręcz grają, w III-ligowym zespole. Na boiskach B klasy grali (lub grają) tacy zawodnicy Wojciech Galas, Michał Bednarski, Martins Ekwueme czy Wojciech Konefał.

 

Najlepszym strzelcem zespołu jest aktualnie Bednarski, który ma na koncie 13 goli. W ostatnim meczu 6 razy pokonywał bramkarza rywali. Osiem bramek strzelił natomiast Dawid Świdwa.

 

fot. kspolkowice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *