IV liga strzelcy

Klasyfikacja strzelców IV ligi po 6. kolejkach

Za nami się 6. kolejek na boiskach IV ligi. W klasyfikacji strzelców nie zaszły większe zmiany. Największą niespodzianką jest fakt, że gola nie strzelił Grzegorz Rajter. Prawdopodobnie dlatego, że… nie zagrał.

Chrobry II i Górnik z kompletem. Pierwsza wygrana Victorii

Na wschodzie w 6. kolejkach (48 meczów) strzelono do tej pory 178 goli, co daje 3,7 bramki na mecz. Na zachodzie piłka linię bramkową przekraczała 137 razy, ale tutaj rozegrano 41 meczów (w każdej kolejce jedna drużyna pauzuje, a przed tygodniem mecz Apis – Karkonosze został przełożony). Średnia w tej grupie to 3,27 bramki na spotkanie.

 

Wydarzeniem kolejki był fakt, że gola nie strzelił zdecydowany liderem klasyfikacji strzelców Grzegorz Rajter z Orła Prusice. Do tej pory wpisywał się w każdym meczu na listę strzelców, a w sumie zdobył już 13 bramek. W meczu ze Zjednoczonymi Żarów gola nie strzelił, bowiem… nie zagrał. Godnie zastąpił go Przemysław Stasiak, który ustrzelił hat-tricka.

 

Polonia-Stal wytrzymała godzinę. Kolejka z ostrym strzelaniem

W zestawieniu strzelców nie zaszły większe zmiany. Do lidera dystans o jednego gola zmniejszył Mathieu Scalet ze Śląska II. Piąte trafienie zanotował Jakub Czternastek z Trzebnicy.

 

Na zachodzie zmieniło się jeszcze mniej. Do grona zawodników, którzy mają co najmniej cztery gole na koncie dołączyli Adrian Wójcik (Orkan) i Tomasz Bieleń (Grębocice).

 

Czołówka klasyfikacji strzelców (Wschód)

13 – Grzegorz Rajter Grzegorz (Orzeł Prusice);

7 – Mathieu Scalet (Śląsk II Wrocław);

5 – Maciej Kowalczyk (Piast Żerniki Wrocław), Jakub Czternastek (Polonia Trzebnica);

4 – Tomasz Piątkowski (Orzeł Ząbkowice Śl.), Daniel Wałęga (MKP Wołów), Maks Fryczkowski (Nysa Kłodzko), Adam Bońkowski (Nysa Kłodzko).

 

Czołówka klasyfikacji strzelców (Zachód)

5 – Roland Emeka (AKS Strzegom), Przemysław Trytko (Chrobry II Głogów), Bartosz Haniecki (Górnik Złotoryja), Mateusz Baszak (Apis Jędrzychowice);

4 – Patryk Kozak (Stal Chocianów), Adrian Kulesza (BKS Bolesławiec), Adrian Wójcik (Orkan Szczedrzykowice), Tomasz Bieleń (Sparta Grębocice).

 

źródło: laczynaspilka.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *