WKS Wilczyce - Piast Instal Miłocice

Oblicza B klasy… 13 goli, 4 czerwone kartki i zejście drużyny z boiska

Sporych emocji dostarczył ponad setce kibiców B-klasowy mecz WKS Wilczyce – Piast Instal Miłocice. Niestety, nie zawsze były to emocje sportowe.

UEFA Regions Cup. Dolny Śląsk jedzie do Toskanii na turniej eliminacyjny

Zaczęło się jak u Hitchcocka od trzęsienia ziemi, a potem emocje rosły. Choć na boisku widowisko było dość jednostronne. Po 16 minutach gospodarze prowadzili 4:0, a później nawet 5:0. Goście dwukrotnie się odgryźli, a że stracili jeszcze jednego gola, więc do przerwy WKS prowadził 6:2.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. W 72 min. meczu było 10:2, minutę później goście strzelili trzeciego gola. Mogli więcej, ale nie wykorzystali rzutu karnego. W międzyczasie zawodnicy Piasta zaczęli kolekcjonować nie tylko stracone gole, ale również kartki.

Piłkarskie święto w Kuropatniku. Gromnik gościł Chrobrego

W 81 min. goście niezadowoleni z decyzji sędziego zeszli z boiska. Dlaczego? Wtedy trzeci zawodnik Piasta z boiska dostał czerwoną. Czwartym wykluczonym był gracz z ławki rezerwowych. Większość z nich wyleciała z boiska za krytykowanie decyzji arbitra.

Jak informują obecni na meczu, nie wszyscy zawodnicy Piasta chcieli zejść z boiska. Bardziej wyglądało to na decyzję kogoś z ławki rezerwowych. Goście z kolei są przekonani, że mają „dowody” na kiepską dyspozycję sędziego w postaci nagrań fragmentów meczu.

Nie mogę odnieść się do poziomu sędziowania nie oglądając meczu, ale jedno jest pewne – gościom będzie niezwykle trudno udowodnić, że arbiter swoją postawą wypaczył wynik meczu. Przez niemal całe spotkanie przerwali oni bowiem kilkoma bramkami i nawet nie byli blisko remisu…

Co ciekawe, Piast znalazł się w V grupie B klasy dzięki temu, że wszystkie chętny kluby z oławskiej C klasy mogły zgłosić się do B klasy, bowiem C klasę… zlikwidowano. Aktualnie Piast zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, czyli dokładnie to samo, które zajął na koniec poprzedniego sezonu w klasie C.

źródło, fot. WKS Wilczyce Facebook

2 thoughts on “Oblicza B klasy… 13 goli, 4 czerwone kartki i zejście drużyny z boiska”

1. W końcu ktoś „z jajem”, bez tolerancji tych okropnych wyzwisk. Chodzę na mecze co dwa tygodnie i nie zabieram wnuków, ze względu na nieodpowiednie zachowanie zawodników i osób im towarzyszących. Oby więcej takich stanowczych gwizdków