Prochowiczanka - Orkan

Przełamanie Prochowiczanki w derbach z Orkanem [VIDEO]

Prochowiczanka w 7. kolejce IV ligi zachodniej zdobyła pierwsze punkty w sezonie. Od razu 3 po zwycięstwie w derbach z Orkanem Szczedrzykowice 3:1.

Kadra Dolnego Śląska na Regions Cup we Włoszech

Przełamanie Prochowiczanki przyszło w najlepszym momencie. Beniaminek bowiem po 6. kolejkach nie miał na koncie nawet jednego punktu, więc jego sytuacja po kolejnej porażce stałaby się nie do pozazdroszczenia. Zwłaszcza w prestiżowym, derbowym spotkaniu.

Tym razem podopieczni Jarosława Pedryca stanęli na wysokości zadania. W pierwszej połowie strzelili dwie bramki autorstwa Tomasza Azikiewicza i Zenobiusza Piosia. Po zmianie stron Orkan zaatakował z większą determinacją, ale zamiast gola strzelić, to stracił trzeciego. Na listę strzelców znów wpisał się Azikiewicz. Goście pod koniec stracili nie tylko gola, ale również grającego trenera Jarosława Gambala, który zszedł z murawy z czerwoną kartką (gospodarze ostatecznie również kończyli mecz w dziesiątkę). Wynik na 3:1 w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry ustanowił Damian Ciunowicz.