III liga

III liga. Mecz na szczycie i podium dla Ślęzy Wrocław

W niedzielę dokończona została 9. kolejka III ligi. W meczu na szczycie, Ślęza Wrocław wygrała z Pniówkiem Pawłowice Śląskie 3:0.

Zagłębie II gromi, lider pewnie wygrywa. Mecz „za 6 punktów” dla Lechii

Mecz na stadionie Oławka rozstrzygnął się w ciągu 12 minut – pod koniec pierwszej i na początku drugiej połowy. Wrocławianie objęli prowadzenie w 36 min. po golu Jakuba Bohdanowicza. Minutę później było 2:0 po strzale Mateusza Stempina.

Jeśli goście, którzy przed meczem byli wiceliderem, chcieli po przerwie zacząć odrabiać starty, to ich plany szybko pokrzyżował Maciej Matusik. Pomocnik żółto-czerwonych już w 48 min. ustalił wynik spotkania na 3:0. Dzięki wygranej Ślęza awansowała na 3. miejsce w tabeli. Tym samym całe podium zajmują drużyny z Dolnego Śląska.