Ślęza Wrocław - Foto-Higiena Gać

Skromna wygrana Ślęzy w żółto-czerwonych derbach

W rozegranym w piątek meczu 11. kolejki III ligi Ślęza Wrocław skromnie wygrała z Foto-Higieną Gać. Znacznie więcej niż goli, było na Oławce kolorowych kartoników.

 

Puchar Polski. Pary 1/8 finału w strefie wrocławskiej

Żółto-czerwone są barwy Ślęzy, ale derby upłynęły w tych kolorach nie tylko ze względu na stroje gospodarzy. Sędzia meczu bowiem nie szczędził zawodników również upomnień (pokazał 7 żółtych kartek), a jednego z nich nawet wykluczył z boiska.

 

Już w 20 min. czerwoną kartkę ujrzał Hubert Muszyński, który przed polem karnym sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Szymona Krocza. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego musieli radzić sobie przez ponad 70 minut w osłabieniu i… poradzili sobie bardzo dobrze. Choć zaraz po stracie zawodnika, goście dwa razy zagrozili bramce Piotra Szermacha.

 

Zmiana trenera w Łozinie. Drużynę objął Paweł Tronina

Odpowiedz wrocławian w 35 min. była zabójcza. Właśnie wtedy Szymon Lewkot pokonał w sytuacji sam na sam Marcina Gąsiorowskiego i strzelił, jak się później okazało, gola na wagę trzech punktów.

 

Później nie brakowało sytuacji bramkowych z obu stron (Michał Hawryło z Gaci trafił w poprzeczkę), ale rezultat już się nie zmienił i Ślęza przynajmniej do jutro została wiceliderem w tabeli.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *