IV liga wschód sezon 2018/19

IV liga wschód: Wysoki lot Sokoła, czołówka bez strat. Bezbramkowy hit

9. kolejka IV liga wschód. W niedzielę w Wałbrzychu w hicie kolejki Górnik zremisował z Orłem Prusice. W sobotę drużyny z czołówki zgodnie wygrywały. Sokół Marcinkowice wygrał 6. raz z rzędu.

Bez bramek w meczu na szczycie. Górnik traci pierwsze punkty

Lider z Wałbrzycha w meczu na szczycie podejmował w niedzielę Orła Prusice. Hit rozczarował, bowiem nie padła w nim żadna bramka. Więcej o spotkaniu w linku powyżej.

Tymczasem goniący lidera gracze rezerw Śląska Wrocław bez większych problemów wywalczyli 3 punkty w Nowej Rudzie. Przyjezdni prowadzili już od 1 minuty, kiedy bramkarza Piasta pokonał Daniel Szczepan. Ten sam zawodnik strzelił jeszcze drugiego gola dla WKS-u, a w II połowie po jednym trafieniu dodali Daniel Łuczak oraz Adrian Sobczak.

Kadra Dolnego Śląska na Regions Cup we Włoszech

Świetną passę z ostatnich tygodni potwierdził Sokół Marcinkowice. Podopieczni Marcina Krzykowskiego wygrali szósty mecz z rzędu pokonując Nysę Kłodzko 5:2. Bramki dla gospodarzy strzelali Rafał Rybiński i Kacper Rokicki po 2, a jednego dołożył Jacek Mądrzejewski. Dla gości, którzy od 3 min. grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Dawid Ciupidera, bramki zdobyli Łukasz Wiącek i Maks Fryczkowski.

W czołówce pozostali również gracze z Trzebnicy, którzy tym razem odprawili z kwitkiem beniaminka z Mirkowa. Polonia wygrała z GKS-em 4:2. Gospodarze prowadzili już 3:0 po bramkach Jakuba Czternastka, Kamila Ramiączka i Adriana Puchały. W ostatnich dówch minutach regulaminowego czasu gry goście – Marcin Szemis i Kamil Mazurkiewicz – strzelili dwa gole. Wynik w 93 min. ustalił Kamil Ramiączek .

W derbach powiatu świdnickiego przez pewien czas pachniało niespodzianką. Zjednoczeni Żarów prowadzili w Świdnicy od 9 min. po golu Radosława Wojnowskiego. Polonia-Stal przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę dopiero pod koniec spotkania. Dwa gole Sebastiana Białasika i jeden Kamila Szczygła dała gospodarzom wygraną 3:1.

Pewną wygraną u siebie zanotował również Sokół Wielka Lipa, choć to goście z Bielawy prowadzili po bramce Jacka Cebulskiego. W dwóch ostatnich minutach I połowy gospodarze – a właściwie Michał Wróbel – strzelili dwie bramki, obie z rzutów karnych. Bramki w drugiej odsłonie meczu dołożyli: Igor Wargin, Kamil Pyzlowski i Dominik Rosiński, a drugie trafienie dla przyjezdnych zaliczył Paweł Kuśmierek.

Dwa kolejne mecze były udane dla gości. Na wrocławskich Żernikach Piast uległ MKP Wołów 1:3. gole dla wołowian strzelali Michał Sikorski, Paweł Janus i Konrad Tabak.

Tymczasem w debrach powiatu ząbkowickiego Orzeł przegrał u siebie z Unią bardo 2:4. Dla gospodarzy strzelali Antoni Konderak i Tomasz Piątkowski, a dla gości Łukasz Deneka, Kamil Olejarnik – 2 i Tomasz Szczepek.