IV liga wschód sezon 2018/19

10. kolejka IV liga wschód. Lider z Wałbrzycha wygrywa w Marcinkowicach, Śląsk II pokonuje Orła. Przerwana passa Sokoła, Polonia przedłuża swoją. Ważna wygrana Piasta w Wołowie. Polonia-Stal zdobywa Prusice.

Losy meczu na szczycie IV ligi rozstrzygnęły się w 95 minucie

Wydarzeniem kolejki był mecz w Marcinkowicach, gdzie 3. w tabeli Sokół podejmował lidera z Wałbrzycha. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale po dramatycznej końcówce musieli uznać wyższość przyjezdnych. Więcej o meczu pod linkiem powyżej.

Porażkę Sokoła wykorzystała Polonia Trzebnica, która pokonała Zjednoczonych Żarów 3:1 i awansowała na najniższy stopień podium. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo zespołu Andrzeja Ignasiaka. Gospodarze objęli prowadzenie pod koniec pierwszej połowy po golu z rzutu karnego Kacpra Belicy. Rezultat podwyższył Piotr Możdrzech. W 85. minucie goście strzelili gola kontaktowego. Po chwili Polonia miała kolejnego karnego, ale strzał Kamila Ramiączka obronił bramkarz. Ostateczni gospodarze dopięli swego po bramce Krzysztofa Ulatowskiego.

Szczepan jak Cantona, a Śląsk II wygrywa. Polonia-Stal podbija Prusice

Do czołówki zbliżył się Sokół Wielka Lipa. Podopieczni Marcina Foltyna wygrali z Unią Bardo 3:2. Goście objęli prowadzenie po trafieniu Tomasza Szczepka 23 min. Po godzinie gry byłu już jednak 3:1 dla Sokoła, a gole strzelali Michał Wróbel i dwa razy Artur Kierat. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Dawid Kuriata.

Zwycięstwo na własnym boisku odniósł również Piast Żerniki, choć wygrana z GKS Mirków nie przyszła aż tak łatwo, jakby wskazywał na to wynik. Gospodarze prowadzili od 37 min. za sprawą Mateusza Czerwińskiego. W 74 min. goście mogli wyrównać, ale Robson nie trafił do pustej bramki. Zaraz potem mirkowianie domagali się rzutu karnego, ale sędzia pozostał niewzruszony. Po chwili jeden z przyjezdnych otrzymał czerwoną kartkę, a to skończyło się dwoma bramkami gospodarzy. Najpierw Adam Napieralski, a potem Maciej Kowalczyk i było 3:0.

Tymczasem w Kłodzku Nysa podejmowała Bielawiankę. Jedyny gol padł w 23 min., a na listę strzelców wpisał się Adam Kowalczyk, którym tym samym zapewnił 3 punkty gościom. Warto dodać, że od 52 min. gospodarze grali w osłabieniu, a bramkarz Nysy obronił rzut karny.

Bardzo ważne zwycięstwo, pierwsze na wyjeździe, odniósł Piast Nowa Ruda, który wygrał w Wołowie z MKP 2:1. Goście prowadzili po bramkach Dawida Kęski i Bartosza Chabrowskiego. Rozmiary porażki zmniejszył. Gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, którego obronił Dominik Gasiński.

W niedzielę Śląsk II Wrocław wygrał z Orłem Ząbkowice Śląskie 4:0, a Orzeł Prusice uległ Polonii-Stali Świdnica 0:3. Więcej o obu meczach można przeczytaj TUTAJ

16151561-464

2 thoughts on “IV liga wschód: Przerwana passa Sokoła. Polonia goni, a Piast wygrywa na wyjeździe”