1. kolejka IV liga zachód

IV liga zachód: Baszak rozstrzelał Górnika, a Orla Victorię. Passa Chrobrego trwa

10. kolejka IV ligi zachód. W niedzielnym meczu Chrobry II skromnie wygrał z Karkonoszami. W sobotę Apis rozbił Górnika, a Orla zmiażdżyła Victorię. Ważna wygrana Prochowiczanki.

Wysoki lot Sokoła, czołówka bez strat. Mecz kolejki w Wałbrzychu

W niedzielę w meczu kolejki Chrobry II Głogów podejmował Karkonosze Jelenia Góra. Gospodarze wygrali 1:0 i było to 10. zwycięstwo z rzędu w sezonie. Jedynego gola zdobył w II połowie meczu Damian Sędziak.

Wydarzeniem sobotnich meczów był pojedynek w Złotoryi, gdzie Górnik podejmował Apis Jędrzychowice. Gospodarze prowadzili od 10 min. po golu Kamila Zielińskiego. Później sprawy w swoje ręce, a właściwie nogi, wziął Mateusz Baszak. Jeszcze do przerwy strzelił 3 gole, a po zmianie stron dorzucił czwartego. Jednego dołożył Sebastian Andruchów i goście wygrali 5:1.

Kadra Dolnego Śląska ruszyła na podbój Włoch

Wicelider ze Strzegomia podejmował zawsze groźnego Orkana Szczedrzykowice, któremu ostatnio jednak nie wiedzie się zbyt dobrze. Tym razem niespodzianki również nie było. AKS wygrał 2:0 po bramkach Rolanda Emeki i Dawida Domaradzkiego.

Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy Orli Wąsosz, którzy wygrali w Ruszowie 10:0. Hat- tricki ustrzelili Mateusz Tkacz i Rafał Tomala, dwie bramki dołożył Robert Sobieraj, a po jednej Kamil Moskwa i Sebastian Wielgórka. Na małe usprawiedliwienie gospodarzy można dodać, że od 39 minuty grali w osłabieniu.

Bardzo ważne zwycięstwo, w meczu drużyn z dolnych rejonów tabeli, odniosła Prochowiczanka, która wygrała u siebie z Włókniarzem Mirsk 3:0. Gole strzelili Kamil Kochan, Mateusz Matulak oraz Rafał Szumański.

Tymczasem w Bolesławcu BKS uległ Stali Chocianów 0:2. Bramki zdobyli Dawid Sołtys i Łukasz Bednarz.

W niedzielę po południu Sparta Rudna przegrała z Odra Ścinawa 1:2.