Okręgówka

#OWR. Derby dla Moto-Jelcza. Ogromny ścisk w górnej połówce tabeli

9. kolejka #OWR. W derbach powiatu oławskiego minimalnie lepszy Moto-Jelcz Oława. Przegrał też wicelider z Goszcza. Ogromny ścisk w górnej połowie ligowej tabeli.

Szczepan jak Cantona, Śląsk II wygrywa z Orłem. Polonia-Stal podbija Prusice

W derbach powiatu oławskiego lider, Czarni Jelcz-Laskowice przegrali z Moto-Jelczem Oława 0:1. Jedynego gola strzelił w drugiej połowie po indywidualnej akcji Mateusz Prusak. Lider jednak się nie zmienił, bo przegrała, a właściwie została rozbita, druga w tabeli Wiwa Goszcz.

Spadkowicz uległ u siebie beniaminkowi z wrocławskich Pawłowic 0:4. Bramki dla gości strzelali Patryk Kotecki, Cezary Wyglądacz – 2 oraz Oleksander Koval.

Dolny Śląsk o krok od finałów ME. Warianty na ostatnią kolejkę

Oprócz goszczan punkt straty do lidera mają Polonia Środa Śląska i Pogoń Oleśnica. Podopieczni Krzysztofa tabaka wygrali u siebie z Zachodem Sobótka 2:0. Gole dla gospodarzy strzelali Jakub Szafran oraz Krzysztof Rożek.

Tymczasem Pogoń podejmowała Parasol Wrocław. Mimo sporej przewagi kibice gospodarzy na gola musieli czekać do 83 min. (wcześniej arbiter nie uznał dwóch goli dla oleśniczan), kiedy gola strzelił Jakub Warzecha. Dwie minuty później po błędzie bramkarza gospodarzy wyrównał Adam Kraśnianka.

O ile między pierwszą i czwarta drużyną jest tylko 1 punkt różnicy, to równie duży ścisk panuje w dalszej części tabeli. Dziewiąty zespół do lidera traci tylko sześć punktów.

Najbardziej efektowną wygraną kolejki odniósł GKS Kobierzyce, który rozbił ostatnia Strzeliniankę 5:0. Bramki strzelali Sławomir Domański, Jacek Jasiński – 2, Rafał Mikła oraz Michał Ociesa.

Bardzo ważną wygraną w meczu drużyn z dolnych rejonów tabeli odniosła Widawa Bierutów, która wygrała z Energetykiem Siechnice 0:1.

Tymczasem w Brzezinie Mechanik bezbramkowo zremisowała z KS-em Żórawina.

Na zakończenie kolejki Kolektyw Radwanice zremisował z Olimpią Podgaj 3:3.