IV liga wschód sezon 2018/19

IV liga wschód: Wpadka Górnika, Śląsk II nowym liderem. Derby dla Polonii

11. kolejka IV liga wschód. Górnik Wałbrzych mimo sporej przewagi remisuje z Nysą, co wykorzystują rezerwy Śląska. Derby powiatu trzebnickiego dla Polonii. Polonia-Stal rozbiła Sokoła. Ważna wygrana Mirkowa.

Ślęza gra do końca, ważna wygrana Lechii. Asysta bramkarza w Gaci

Górnik Wałbrzych był zdecydowanym faworytem meczu z Nysą Kłodzko, a na dodatek od 10 minuty grał z przewagą jednego zawodnika, gdy czerwoną kartkę otrzymał Bartosz Mróz. Gospodarze mieli znaczną przewagę, ale niewiele z niej wynikało, a jeśli już – to byli nieskuteczni. Aż do 83 min. gdy do bramki gości trafił Patryk Rękawek (goście sygnalizowali spalonego przy bramce). Górnik nie dowiózł jednak wygranej do końca, bowiem w 93 min. kontrę Nysy wzorcowo wykończył Sule Ayinla.

Potknięcie lidera wykorzystał Śląsk Wrocław, który skromnie 1:0 – ale po ciężkim meczu – wygrał w Wielkiej Lipie z Sokołem. Jedynego gola w 58 min. zdobył Michał Bartkowiak. Po tej wygranej wrocławianie wskoczyli na 1. miejsce w tabeli.

Pro Junior System: Te kluby najlepiej punktują [IV LIGA]

Mecz kolejki, który był jednocześnie derbami powiatu, odbył się w Trzebnicy. Polonia pokonała Orła Prusice 2:1 po bramkach Kamila Ramiączka i Adriana Puchały.

Ciekawie zapowiadało się również spotkanie w Świdnicy, gdzie Polonia-Stal podejmowała Sokoła Marcinkowice. I rzeczywiście, działo się sporo. Już po 10 min. było 2:0 dla gospodarzy po dwóch golach Marcosa Baumgartena. Gdy w 25 min. z rzutu wolnego podwyższył Wojciech Szuba stało się jasne, że gościom będzie ciężko o punkty. W 90 min. z rzutu karnego honorowego gola strzelił Tomasz Rudolf, ale po chwili wynik meczu ustalił Marcin Traczykowski.

Sporo bramek oglądali też kibice w Bielawie, gdzie gospodarze podejmowali Unię Bardo. Po 50 min. po bramkach Kamila Olejarnika i Dawida Kuriaty goście prowadzili 2:0. Później w kilka minut Bielawianka wyrównała. Końcówka należała jednak do Unii – Tomasz Robak, Radosław Wandzel i Krzysztof Czachor wpisali się na listę strzelców, a bardzianie wygrali na ciężkim terenie 5:2.

W bardzo ważnych meczach w dolnych rejonach tabeli górą okazali się goście. Orzeł Ząbkowice Śląskie uległ MKP Wołów 0:1, mimo że od 20 minut grał w przewadze jednego zawodnika. Gola dla gości strzelił Paweł Janus.

Tymczasem w Nowej Rudzie w meczu beniaminków Piast przegrał z GKS-em Mirków 0:1 po bramce Dariusza Górala.

Tymczasem Piast Żerniki wygrał ze Zjednoczonymi Żarów 2:0.