Puchar Polski na Dolnym Śląsku

1/8 finał PP: A-klasowa Polonia postraszyła Ślęzę, Wiwa lepsza od Iskry

We wtorek i środę rozegrane zostaną mecze 1/8 finału Pucharu Polski w okręgu wrocławskim. W pierwszym dniu Ślęza nie bez kłopotów wygrała w Jaszowicach, a Wiwa w Pasikurowicach.

Ale postrzeleli: 11 goli Śląska II, 8 Foto-Higieny i 9 bramek w Oleśnicy

Przyjazd III-ligowej Ślęzy z pewnością był sporym wydarzeniem w Jaszowicach, gdzie gra A-klasowa Polonia. Niestety, pogoda sprawiła, że tłumów na meczu nie było. A szkoda, by było na co popatrzeć. Polonia po 19 minutach sensacyjnie prowadziła 2:0 po golach Radosława Karaska i Piotra Jasińskiego. Wrocławianie mimo sporej przewagi długo nie mogli strzelić gola, w czym duża zasługa bramkarza gospodarzy Kacpra Wolkanowskiego. Dopiero dwa gole w dwóch ostatnich minutach I połowy Jakuba Jakóbczyka dały faworytowi remis.

Na kolejnego gola trzeba było czekać do 67 min. Hubert Muszyński wyprowadził Ślęzę na prowadzenie i wdawało się, że teraz podopieczni Grzegorza Kowalskiego mają spotkanie pod kontrolą. Tylko do 79 min., gdy wyrównał Jasiński. Gospodarzy od rzutów karnych dzieliło 10 minut, ale wrocławianie w ostatnich minutach dopięli swego – najpierw Jakóbczyk, a potem Kornel Traczyk i skoczyło się 3:5.

Złodzieje ukradli siatki z bramek, a piłkochwyt pocięli

W drugim wtorkowym meczu Wiwa Goszcz wygrała w Pasikurowicach z Iskrą 2:1. Gole dla gości, którzy wystąpili w mocno odmłodzonym składzie, zdobyli Jakub Wojciechowski i Karol Makowczyński.

źródło: slezawroclaw.pl

1 thought on “1/8 finał PP: A-klasowa Polonia postraszyła Ślęzę, Wiwa lepsza od Iskry”