1/8 finału Pucharu Polski Wrocław

Ale postrzeleli w PP. 11 goli Śląska II, 8 Foto-Higieny i 9 bramek w Oleśnicy

W środę dokończona została 1/8 finału Pucharu Polski w okręgu wrocławskim. Kibice nie mogli narzekać, bo bramki padały jak z rogu obfitości.

 

A-klasowa Polonia postraszyła Ślęzę, Wiwa lepsza od Iskry

Dwa mecze 1/8 finału PP odbyły się już we wtorek. Ślęza Wrocław nie bez kłopotów wygrała w Jaszowicach, a Wiwa Goszcz w Pasikurowicach z Iskrą. O obu meczach można przeczytać klikając link powyżej.

 

Sporo się działo równie w środę. Rezerwy Śląska Wrocław grał w Pustkowie Wilczkowskim z B-klasowymi Błękitnymi. Wynik tej rywalizacji mógł być tylko jeden i rzeczywiście dla lidera wschodniej grupy IV ligi mecz okazał się treningiem strzeleckim. Wrocławianie wygrali 11:0, a bramki strzelali Krystian Pasternak i Marcin Szpakowski – 3, Mateusz Młynarczyk i Tomasz Skrzypek – 2 oraz Grzegorz Kotowicz. Dla Szpakowskiego był to debiut w seniorskim zespole WKS-u.

 

Złodzieje ukradli siatki z bramek, a piłkochwyt pocięli

Postrzelali również zawodnicy III-ligowej Foto-Higieny Gać, którzy grali we Wrocławiu z A-klasową Wratislavią. Goście wygrali 8:0 a łupem bramkowym podzielili się Michał Gałaszewski, Janusz Gancarczyk, Łukasz Staroń – 2, Dominik Wejerowski – 2 oraz Miłosz Kubacki – 2.

 

Większych problemów z wygraną nie mieli również gracze Piasta Żmigród, którzy grali z grającym w okręgówce GKS-em Kobierzyce. Podopieczni Ediego Andradiny wygrali 5:0 po bramkach Pawła Kohuta – 2, Szymona Rusieckiego, Cezarego Kępczyńskiego i Oskara Trzepacza.

 

Z roli faworyta wywiązali się również zawodnicy Sokoła Wielka Lipa, którzy w Kątach Wrocławskich pokonali A-klasową Ambrozję Bogdaszowice 3:1. Bramki dla Sokoła zdobyli Alek Czupry, Michał Wróbel i Adrian Łakomski.

 

Największe emocje z pewnością były w Oleśnicy, gdzie Pogoń podejmowała IV-ligową Polonię Trzebnica. Goście prowadzili do przerwy 4:2 po trzech golach Adriana Puchały i jednym Kamila Ramiączka. W II połowie gospodarze szybko wyrównali, a w końcówce meczu strzelili zwycięskiego gola. Bramki dla Pogoni strzelali Marcin Koselski, Sławomir Kopek, Piotr Uznański, Jakub Warzecha i Wojciech Strójwąs.

 

Do największej niespodzianki doszło w Marszowicach, gdzie występujący w A klasie Orzeł wygrał z IV-ligowym GKS-em Mirków. Obie bramki dla gospodarzy strzelił Aleksandr Mułyk.

 

Pary 1/8 finału PP Wrocław

  • Iskra Pasikurowice – Wiwa Goszcz 1:2
  • Polonia Jaszowice – Ślęza Wrocław 3:5
  • Wratislavia Wrocław – Foto-Higiena Gać 0:8
  • Błękitni Pustków Wilczkowski – Śląsk II Wrocław 0:11
  • Ambrozja Bogdaszowice – Sokół Wielka Lipa 1:3
  • Orzeł Marszowice – GKS Mirków 2:0
  • GKS Kobierzyce – Piast Żmigród 0:5
  • Pogoń Oleśnica – Polonia Trzebnica 5:4

 

fot: Akademia Śląska Wrocław

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *