III liga

III liga. Kiepska sobota naszych zespołów. Derby dla Ślęzy, wygrana lidera

13. kolejka III ligi. Sobota nie była zbyt udana dla dolnośląskich zespołów. Wygrały tylko rezerwy Zagłębia, które pokonały Foto-Higienę Gać. Lechia i Miedź II przegrały u siebie. W niedzielę Ślęza wygrała z Piastem, a Górnik z Górnikiem II.

Ślęza – Piast: Początek z Hitchcocka, potem nuda i zabójcza końcówka

W sobotę 3 punkty z naszych drużyn zdobyło tylko Zagłębie II Lubin, kosztem innej drużyny z regionu – Foto-Higieny Gać. Miedziowi wygrali skromnie – 1:0 – a jedynego gola strzelił już w 7 minucie Łukasz Janoszka. Dzięki wygranej lubinianie wskoczyli na 2. miejsce w tabli, przynajmniej do zakończenia niedzielnego meczu Ślęza Wrocław – Piast Żmigród.

Do czołówki mogła doskoczyć Miedź II, ale legniczanie ulegli Rekordowi Bielsko-Biała. Zawiodła głównie skuteczność, bo już do przerwy legniczanie powinni prowadzić nawet dwoma golami. Nic z tego nie wyszło, a krótko po zmianie stron z bramki cieszyli się goście. Dążenie choćby do remisu nie powiodło się, a końcówce skończyło się drugim golem dla Rekordu.

Przerwany mecz w Nowej Rudzie. Sędzia oblany napojem

Skuteczność, a właściwie jej bark, to również zmora Lechii. Dzierżoniowianie byli równorzędnym rywalem dla Ruchu Radzionków, momentami mieli nawet sporą przewagę. Niestety, goście byli bardziej konkretni pod bramką lechistów. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Marcin Buryło.

W niedzielę, w meczu na szczycie Ślęza Wrocław pokonała Piasta Żmigród 3:1. Wrocławianie dzięki wygranej wrócili na 2. miejsce w tabeli. Więcej o meczu pod tym linkiem.

W niedzielę grał również lider z Polkowic. Górnik wygrał z imiennikiem z Zabrza 3:1.