III liga

III liga. Zwycięstwa drużyn z Zagłębia Miedziowego. Bezbarwna Ślęza, rozbity Piast

14. kolejka III ligi. Zwycięstwa drużyn z Zagłębia Miedziowego. Bezbrawny remis Ślęzy, Piast rozbity przez Stal.

Foto-Higiena przegrała z rezerwami Miedzi II

W jednym z ciekawszych meczów z udziałem dolnośląskich drużyn Foto-Higiena Gać przegrała z Miedzią II Legnica 1:3. Więcej o tym meczu można przeczytać klikając link powyżej.

Nowym wiceliderem tabeli zostały rezerwy Zagłębia Lubin, które były bezlitosne dla beniaminka z Gorzowa Wielkopolskiego. Miedziowi wygrali na wyjeździe z wartą 4:0. Bramki dla podopiecznych Adam Buczka strzelali Jakub Tosik, Olaf Nowak, Łukasz Moneta oraz Eryk Sobków.

FM19 już jest. 5 klubów z III ligi do wzięcia

Awans na 2. miejsce Miedziowych był możliwy dzięki temu, że Ślęza Wrocław bezbramkowo zremisowała w Namysłowie z Agroplonem Głuszyna.

Tymczasem osłabiony Piast Żmigród uległ na własnym boisku Stali Brzeg 0:3. Trzy gole dla gości strzelił w II połowie Damian Celuch, który do Brzegu trafił ze… Żmigrodu.

W ostatnim meczu kolejki Górnik Polkowice podejmował Lechię Dzierżoniów. Gospodarze prowadzili po golu Mariusza Szuszkiewicza w 25 min. Wyrównał tuż przerwą po ględzie bramkarza Michał Orzechowski. Po zmianie stron goście osiągnęli sporą przewagę, ale nie strzelili nawet rzutu karnego. Dopięli swego pod koniec meczu. W 84 min. na 2:1 z rzutu karnego strzelił Maciej Bancewicz, a w doliczonym czasie gry na 3:1 trafił Michał Bednarski.