1. kolejka IV liga zachód

IV liga zachód: AKS goni lidera, Prochowiczanka przegoniła Stal. Pierwsze punkty Sparty

13. kolejka IV ligi zachód. AKS skromnie wygrał z BKS-em i zbliżył się do lidera z Głogowa. Prochowiczanka przegrywała 0:2, ale zdołała wygrać. Pierwsze zwycięstwo Sparty w sezonie.

Hit dla Sokoła, przerwana passa Polonii-Stali. Czołówka bez zmian

W tej kolejce lider z Głogowa pauzował. Wykorzystał to drugi AKS Strzegom, choć wygrana z BKS-em Bolesławiec była skromna. Gospodarze zwyciężyli 1:0 po golu Adriana Zielińskiego. Tym samym strzegomianie zmniejszyli stratę do Chrobrego II do 3 punktów.

Na podium wskoczyła Odra Ścinawa, która nadspodziewanie łatwo poradziła sobie w Wąsoszu z Orlą 4:0. Bramki dla przyjezdnych strzelali Radosław Karpiński, Patryk Długosz oraz Damian Cichuta – 2. Wysoko jest również Apis Jędrzychowice, który bez problemów pokonał Spartę Rudna 4:0.

Przerwany mecz w Nowej Rudzie. Sędzia oblany napojem

Obie drużyny wyprzedziły Górnika Złotoryja, który przegrał w Jeleniej Górze z Karkonoszami 0:1. Gola na wagę 3 punktów dla gospodarzy strzelił Oskar Giziński.

Ciekawe zawody oglądali kibice w Chocianowie, gdzie Stal podejmowała Prochowiczankę. Gospodarze do przerwy prowadzili 2:0 po golach Mateusza Otockiego z rzutu karnego i Rafała Burdy. Goście po przerwie odpowiedzieli błyskawicznie – dwa gole Rafała Szumańskiego i już w 56 min był remis. Minęło pięć minut i po strzale Tomasza Wojciechowskiego było 3:2 dla Prochowiczanki. Tego prowadzenia przyjezdni nie oddali już do końca.

Pierwsze punkty w sezonie, i to od razu trzy, zdobyła Sparta Grębocice. Podopieczni Pawła Żmudzińskiego pokonali Victorię Ruszów 4:1. Gole strzelali Łukasz Szuszkiewicz, Patryk Duda, Marcin Kycej i Tomasz Bieleń. Dla goście trafił Adrian Klisowski.

Na zakończenie kolejki Orkan Szczedrzykowice pokonał Włókniarza Mirsk 1:0.