Odra Malczyce walkowery

Dwa walkowery i zawieszenia. Skutki grania „lewych”zawodników

Odra Malczyce ukarana dwoma walkowerami, a trener i kierownik drużyny zawieszeni do końca sezonu. To kary za wystawienie w dwóch kolejnych meczach „lewych” zawodników.

 

Zmiana trenera u beniaminka wschodniej grupy IV ligi

Odra Malczyce jeszcze do niedawna była jednym z faworytem do awansu w grupie I wrocławskiej klasy A. W ostatnich dwóch kolejkach rundy jesiennej swoje szanse ograniczyła. A wszystko przez… no właśnie nie wiadomo jakiego określenia użyć. Głupotę?

 

W 12. kolejce Odra wygrała z Orlą w Korzeńsku 4:1. W miniony weekend w hicie kolejki, który odbył się w Środzie Śląskiej, ekipa z Malczyc zremisowała z liderem z Obornik Śląskich 2:2. Jednak zamiast czterech, Odra nie ma z tych meczów ani jednego punktu. Została bowiem ukarana dwoma walkowerami za wystawienie „lewego” zawodnika.

 

Nagroda za wskazanie wandala z Czernej. DolZPN daje 2 tys. zł

Sytuację z ostatniego meczu opisał Bór Oborniki Śląskie na swoim profilu na fanpage. „W trakcie spotkania sędzia został poproszony o sprawdzenie jednego z zawodników Odry, który jak się okazało po meczu nie okazał żadnego dokumenty tożsamości, a po dokładnej weryfikacji ujawniono, że grał na inne nazwisko”.

 

Odra została ukarana dwoma walkowerami. Ponadto kierownik drużyny oraz trener zostali zawieszeni do końca sezonu. Stronom przysługuje odwołanie od decyzji.

 

Klub z Malczyc wydał oświadczenie w tej sprawie.

Jako przedstawiciele piłkarskiej społeczności ubolewamy nad faktem, że sport w wykonaniu amatorskim wzbudza tyle negatywnych emocji. Odra Malczyce rozegrała bardzo dobrą rundę jesienną, co nie zmienia jednak faktu, że dwa ostatnie mecze, zweryfikowane jako walkowery zaburzają obraz kilkunastu godnych uwagi spotkań.

W meczu w Korzeńsku żaden z zawodników wybiegających na murawę nie był zawieszony karą dyskwalifikacji, ani nie musiał pauzować za kartki. Przez nasz błąd w protokole i ewidentny brak naszej reakcji przed meczem spowodował, że pomimo zwycięstwa 4:1 zgodnie z przepisami spotkanie zostało słusznie zweryfikowane jako walkower dla gospodarzy.

Jeszcze raz podkreślamy, że wszyscy zawodnicy, którzy wybiegli na boisko z Korzeńskiem mieli prawo uczestniczyć w zawodach.

W ostatnim meczu rundy jesiennej z Borem Oborniki Śląskie zgodnie z zapisem sędziego, spotkanie zostało zweryfikowane jako walkower dla drużyny gości. Przy okazji pragniemy zaapelować, by sport w wykonaniu amatorskim nie stawał się punktem zapalnym do konfliktów, a wszelkiego rodzaju osądy powinno się kreować po przeanalizowaniu własnej sytuacji i historii.

3 thoughts on “Dwa walkowery i zawieszenia. Skutki grania „lewych”zawodników”

  1. Walkower Odry z Borem jest dla mnie zrozumiały, bo według regulaminu zawodnik musi posiadać dokument. Inaczej sprawa się ma odnośnie meczu Korzeńsko – Malczyce . W protokole sędziowski wyraźnie sędzia zaznaczył, że przed zawodami sprawdził tożsamość zawodników. Tak więc na jakiej podstawie Odra została ukarana walkowerem za mecz z Korzeńskiem? Czyżby znowu układy w DZPN-ie? Czas by wreszcie ktoś się tym zajął. Szykuje się kolejny awans drużyny na siłę, to psuje ducha sportu Panie Padewski. Dodatkowo kara dla trenera? Dużo w tym sezonie było takich przypadków i nie da się tego ukryć. Czy też DZPN zawieszał za to trenerów? Wychodzi na to, że nie. Prośba do redakcji, nie zostawiajcie tego tematu, bo to bardzo podejrzana sprawa.

  2. Nie masz racji. Zawodnicy po sprawdzeniu idą do szatni i zmieniają stroje. Nie jesteś w stanie tego wychwycić i wg regulaminu masz prawo sprawdzić ponownie przed ostatnim gwizdkiem. W Malczycach ponoć często to praktykowali dlatego ktoś w końcu utarł im nosa. A jak ty piszesz że kogoś na siłę wypychają to ja powiem że takich trenerów i zawodników powinni zawieszać dożywotnio

  3. Zamiana koszulki, gra z kartkami – każdy może się pomylić. Ale oni zrobili to z premedytacją i taka jest różnica między nimi a większością innych walkowerów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *