cztery dolnośląskie reprezentacje

Oto cztery dolnośląskie reprezentacje. Która najsilniejsza? [SONDA]

Oto cztery reprezentacje dolnośląskich okręgów złożonych z zawodników urodzonych w naszym regionie, a grający głównie najwyższych klasach rozgrywkowych lub za granicą, ale nie tylko. Która ekipa jest najsilniejsza?

 

100 najlepszych drużyn na Dolnym Śląsku w 2018 roku

Na poszczególnych grafikach prezentujmy drużyny składające się z piłkarzy urodzonych w poszczególnych rejonach na podstawie przynależności do okręgowych związków piłki nożnej. Pod zawodnikiem znajduje się jego aktualny klub oraz miejsce urodzenia. Właśnie ono decydowało o tym, w jakiej ekipie znajdą się piłkarze.

 

Układając poszczególne jedenastki miałem ograniczone pole manewru. Wybór zawodników na poszczególne pozycje był dość ograniczony, dlatego w niektórych przypadkach piłkarze są dopasowani do pozycji dość umownie.

 

Bystrzyca Kąty Wrocławskie reaktywacja?

Podobne zestawienie przygotowałem 3 lata temu. Okazuje się, że w większości przypadków jedenastki zmieniły swoje oblicza diametralnie. Wielu graczy wypadło z drużyny – jedni zakończyli kariery, inni znacznie obniżyli loty, z drugiej strony do drużyn wdarło się kilku zawodników, którzy w tym czasie zrobili spory postęp.

 

Nie ma co ukrywać, że kilku zawodników trafiło do jedenastek, gdyż… nie mieli za bardzo konkurencji. Trzeba było nawet sięgać w kilku przypadkach po posiłki do III ligi.

 

Reprezentacja Wrocławia i okolic

Reprezentacja Wrocławia i okolic

 

Reprezentacja Legnicy, Zagłębia Miedziowego i okolic

Reprezentacja Legnicy, Zagłębia Miedziowego i okolic

 

Reprezentacja Wałbrzycha i okolic

Reprezentacja Wałbrzycha i okolic

 

Reprezentacja Jeleniej Góry i okolic

Reprezentacja Jeleniej Góry i okolic

 

A według Was, która drużyna jest najlepsza? Gdyby spotkały się na boisku, która z nich osiągnęłaby najlepsze wyniki? Głosujcie w sondzie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *