Marcin Buryło

Z Lechii do Foto-Higieny? Buryło blisko nowego klubu

Lechia Dzierżoniów straci kolejne ważne ogniwo? Wiele na to wskazuje, bowiem Marcin Buryło jest bliski przenosin do Foto-Higieny Gać. Obie drużyny czeka na wiosnę walka o utrzymane się w III lidze.

 

Piątek jedną nogą w Milanie. Miliony uciekają Lechii

Z Lechią pożegnało się już zimą 7 zawodników. Bartłomiej Tomkiewicz i Michał Skaskiewicz chcą skoncentrować się na studiach. Michałem Orzechowskim zainteresowany jest Widzew Łódź, a Łukaszem Szukiełowiczem Siarka Tarnobrzeg. Z gry w trójkolorowych barwach zrezygnowali również Jakub Bolisęga, Kamil Lechocki, a Damian Korkuś wyjechał za granicę (dane za stroną lechia.infoddz.pl).

 

Nie wszyscy z tych zawodników byli podstawowymi graczami, ale kadra Lechii skurczyła się dramatycznie. Prawdziwym ciosem może być jednak strata Marcina Buryły, który jest bliski przenosin do Foto-Higieny Gać. Beniaminek będzie, podobnie jak dzierżoniowianie, walczył o utrzymanie się. Kadra gacian wymaga wzmocnień, zwłaszcza że kilku graczy może odejść (mówi się m.in. o braciach Marku i Januszu Gancarczykach).

 

Ruch szuka na Dolnym Śląsku. Zieliński zaklepany, Wiech sprawdzany

Sportdziennik.pl napisał, że kwota za Buryłę wynosi 5 tys. zł, co może być pewnym problemem dla Foto-Higieny. Jak informuje jednak na twitterze świetnie zorientowany w realiach dzierżoniowskiego klubu Łukasz Bienias „Podobno dograne wszystko już, niestety. Czekam na potwierdzenie” – a to może oznaczać, że do transferu jest już naprawdę blisko.

 

W zeszłym sezonie Buryło był obok Damiana Niedojada najlepszym strzelcem zespołu – zdobył 14 goli. Jesienią, mimo że podopieczni Zbigniewa Soczewskiego prezentowali się kiepsko, strzelił 6 bramek. Był nie tylko kapitanem, ale również liderem trójkolorowych. Jednym z ostatnich, bowiem zespół przed sezonem opuścili wspomniany Niedojad, a także Maciej Tomaszewski i Filip Barski.

 

fot. Karol Michniewicz/lechia.infoddz.pl

1 thought on “Z Lechii do Foto-Higieny? Buryło blisko nowego klubu”

  1. Lechia w ogóle wystartuje do rozgrywek? Ktoś jest zorientowany co się dzieje w klubie, to konflikt na linii zawodnicy-działacze, trener? Lechia zamiast się wzmacniać, to wszyscy odchodzą. Juniorami będą grali?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *