boiska Wrocław

Wrocławskie sposoby na własne boisko. WBO i zrzutka

O tym, że z bazą sportową – boiskami i zapleczem – we Wrocławiu jest kiepsko, nikogo nie trzeba przekonywać. Dwa wrocławskie kluby z B klasy starają się sobie jakoś z tym radzić. Na różne sposoby.

 

Wzmocnienie Polonii Środa Śląska. Wychowanek wraca po latach

Błękitni Jerzmanowo od trzech lat starali się o modernizację boiska w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W końcu się udało. Do końca czerwca 2019 roku przy ul. Gałowskiej mają zostać zmodernizowane dwa płyty – pełnowymiarowa (110 x 66 m) oraz treningowa (80 x 65 m). Oczywiście nie zabraknie całej infrastruktury towarzyszącej, a nawet trybun (przy każdym boisku na 150 widzów).

 

Cała inwestycja ma kosztować 650 tys. zł. Znacznie mniej – bo 20 tys. zł – potrzebuje Spartan Marszowice. Po jesieni lider II grupy B klasy. Tutaj sympatycy klubu postanowili zorganizować zbiórkę na portalu zrzutka.pl

 

Zaległości w MKP Wołów? Prezes wyjaśnia: Nasz start nie jest zagrożony

„Kilkunastu zapaleńców postanowiło zająć się odbudową zaniedbanego boiska w Marszowicach. W naszym rejonie nie pozostał już żaden obiekt sportowy, na którym nasze dzieci jak i osoby dorosłe mogłyby najzwyczajniej pograć w piłkę” – czytamy na stronie.

 

Potrzebujemy pieniądze przede wszystkim na:

  • zrobienie systemu nawadniającego,
  • ogrodzenie boiska,
  • zrobienie nowej nawierzchni trawiastej,
  • remontu kontenerów szatniowych,
  • budowę trybun,
  • zakup ławek rezerwowych oraz bramek.

 

Projekt możne wesprzeć poniżej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *