Czy kibice uratują Górnika na… dotychczasowym poziomie?

Ruszyła platforma razemdlagornika.pl, na której kibice mogą kupować karnety na wiosennej mecze Górnik Wałbrzych na własnym stadionie. Celem jest 4000 karnetów, a stawką – utrzymanie drużyny na obecnym poziomie. 

 

Link do strony #RazemdDlaGornika

Cel ambitny, ale chyba jednak trudny do zrealizowania. Przez pierwsze trzy dni sprzedano 204 karnety, a klubowa kasa wzbogaciła się o ponad 11 tysięcy złotych. Kupowanie karnetów w cenie 50 zł to nie jedyna możliwość wsparcia kibiców. Mogą oni również na rzecz Górnik oddać swój jeden procent, a także przekazać darowiznę.

 

Po co to wszystko? Władze klubu zdecydowały się na taki krok, bowiem okazało się, że w budżecie zabraknie ok. 200 tys. zł. Ich brak nie zagraża egzystencji klubu, ale już funkcjonowaniu na dotychczasowym poziomie tak. Mówiąc wprost – bez tych środków Górnik nie utrzyma dotychczasowej kadry, a plany walki o III ligę trzeba będzie odłożyć na przyszłość. Raczej dalszą niż bliższą.

 

Sparingi dolnośląskich drużyn [WYNIKI 2-3 MARCA]

W minionym tygodniu władze czwartoligowca zorganizowały konferencję prasową, na której szczegółowo opowiedziały o finansach klubu. Również na stronie razemdlagornika.pl można zobaczyć, na co idą pieniądze w klubie.

 

Tego samego dnia co konferencja, tyle że późnym wieczorem, odbyło się spotkanie władz klubu z zawodnikami. Na razie nie wiadomo ilu piłkarzy zadeklarowało zostanie w klubie, nawet jeśli nie znajdą się pieniądze na ich stypendia, a ile z pewnością odejdzie. Na razie wszyscy stawili się na sobotnim sparingu z rezerwami Miedzi, który wałbrzyszanie zremisowali 2:2.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *