IV liga dolnośląska

Rusza IV liga. Na początek 10 meczów w obu grupach

Podczas weekendu na ligowe boiska wracają piłkarze IV ligi. Na zachodnie zaplanowano cała kolejkę, na wschodzie odbędą się trzy mecze. Zapowiada się wiele ciekawego grania.

 

Rusza III liga. Komu awans, komu walka o utrzymanie się?

Na wschodzie odbędą się jedynie trzy mecze bowiem 16. kolejkę z marca przesunięto na listopad ubiegłego roku. Wtedy jednak nie odbyły się wszystkie spotkania. Trzy z nich odbędą się w sobotę. Beniaminek z Mirkowa podejmie jako gospodarz rezerwy Śląska Wrocław przy… Oporowskiej. Ekipa Grzegorza Dorobka solidnie się wzmocniła zimą, ale czy to wystarczy, żeby urwać choćby punkt faworyzowanemu liderowi?

 

 

W Świdnicy na bocznym boisku Polonia-Stal zagra z Piastem Nowa Ruda. Gości czeka ciężka przeprawa, ale jeśli myślą o utrzymaniu się muszą szukać punktów w każdym meczu.

 

Nowy podział IV ligi na grupy może być trudniejszy niż zwykle

Tymczasem Unia Bardo zmierzy się ze Zjednoczonymi Żarów. Oba zespoły zagrożone są degradacją, ale sytuacji gości jest ekstremalnie trudna. I już od pierwszych kolejek muszą zacząć punktować, jeśli marzą o zachowaniu czwartoligowego bytu.

 • GKS Mirków – Śląsk II Wrocław (sobota, 15:00, na stadionie przy Oporowskiej)
 • Polonia-Stal Świdnica – Piast Nowa Ruda (sobota, 13:00 – bez udziału publiczności)
 • Unia Bardo – Zjednoczeni Żarów (sobota, 13:00)

 

Na zachodzie oczy kibiców skierowane są głównie na Głogów i Strzegom, bo to właśnie Chrobry II i AKS mają największe szanse na zwycięstwo w tej grupie. Nie można jednak zapominać o grupie pościgowej – Odra Ścinawa, Apis Jędrzychowice i Karkonosze Jelenia Góra mogą sporo namieszać. Jeśli nawet nie włączyć się do walki o wygarną w lidze, to mogą urwać punkty faworytom.

 

Większość drużyn musi jednak spoglądać w dół tabeli. O ile na razie pod kreską są trzy zespoły, które tracą sporo punktów do miejsca bezpiecznego, to sytuacja może się szybko zmienić. Zwłaszcza że ilość spadkowiczów będzie uzależniona od spadków z II i III ligi, a przy czarnym scenariuszu może się okazać, że spadnie więcej niż 3 drużyny (trzy są zagrożone spadkiem bowiem na zachodzie jest tylko 15 drużyn w grupie).

 • AKS Strzegom – Prochowiczanka Prochowice (sobota, 15:00)
 • Karkonosze Jelenia Góra – Sparta Rudna (sobota, 15:00)
 • Sparta Grębocice – Odra Ścinawa (sobota, 15:00)
 • Stal Chocianów – Włókniarz Mirsk (sobota, 15:00)
 • Apis Jędrzychowice – Orla Wąsosz (niedziela, 11:00)
 • Orkan Szczedrzykowice – BKS Bolesławiec (niedziela, 14:00)
 • Chrobry II Głogów – Victoria Ruszów (niedziela, 11:00)
 • Pauzuje: Górnik Złotoryja.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *