III liga

III liga. Ponura inauguracja wiosny. W sobotę bez zwycięstwa

18. kolejka III ligi. W sobotnich meczach żadna z dolnośląskich drużyn nie odniosła zwycięstwa. W niedzielę hitowe derby Zagłębie II Lubin – Górnik Polkowice.

Falstart Ślęzy Wrocław na inaugurację trzecioligowej wiosny

Pierwsze wiosenne rozstrzygnięcia w III lidze padły we Wrocławiu, gdzie Ślęza podejmowała Ruch Zdzieszowice. Niestety, żółto-czerwoni dość niespodziewanie ulegli Zdzichom 0:1. Więcej o meczu w linku powyżej.

Bardzo blisko zdobycia trzech punktów była natomiast ekipa z Gaci. Foto-Higiena prowadziła do 88 minuty meczu w Pawłowicach Śląskich z Pniówkiem. Niestety, wtedy padł gol wyrównujący. Trudno się jednak dziwić skoro gości grali wtedy w… dziewiątkę. Więcej o kontrowersjach z meczu Pniówek – Foto-Higiena w linku poniżej.

To był mecz nie do wygrania. Foto-Higiena kończyła w dziewiątkę

Foto-Higiena stracił dwa punkty w końcówce spotkania, tymczasem Piast Żmigród w podobnym czasie zdobył jeden punk w Kluczborku. MKS prowadził 1:0 od 28 min. po golu Macieja Węglarza. Żmigrodzianie wyrównali w 89 min. pod trafieniu Wojciecha Bzdęgi, który gola nie celebrował bowiem przed laty grał w Kluczborku.

Remisem, tyle że bezbramkowym, zakończył się mecz Miedzi II Legnica. Podopieczni Radosława Belli podzielili się punktami z Ruchem Radzionków, ale z takiego wyniku nikt w Legnicy zadowolony nie jest. Z prostej przyczyny – gospodarze mieli w meczu sporą przewagę i niemało sytuacji podbramkowych. Niestety, żadnej nie udało się zamienić na gola.

Bez choćby oczka z Brzegu wrócili gracze Lechii Dzierżoniów. Odmieniony zespół Zbigniewa Soczewskiego zagrał ambitnie, ale niewiele mógł wskórać przeciwko dobrze dysponowanym gospodarzom, którzy już w pierwszej połowie ustalili wynik meczu na 2:0.

W niedzielę Zagłębie II Lubin rozbiło Górnika Polkowice 6:3. Więcej o meczu na szczycie tutaj