Plan sparingów Foto-Higieny Gać

To był mecz nie do wygrania. Foto-Higiena kończyła w dziewiątkę

Kilku minut zabrakło piłkarzom Foto-Higieny do wywiezienia 3 punktów z ciężkiego terenu w Pawłowicach Śląskich. Niestety, pod koniec stracili gola na 1:1, a wcześniej dwóch zawodników.

Falstart Ślęzy Wrocław na inaugurację trzecioligowej wiosny

Patrząc na przebieg meczu Pniówek Pawłowice Śląskie – Foto-Higiena Gać można zadać sobie pytanie, czy goście w ogóle mogliby wygrać ten mecz. Już w 31 min. z boiska wyrzucony został nowy nabytek beniaminka Marcin Buryło. W 28 min. otrzymał żółtą kartkę za rzekomą próbę wymuszenia rzutu karnego. Trzy minuty drugą żółtą za krytykę orzeczeń sędziego.

Problem w tym, że rzut karny – według obserwatorów meczu – był ewidentny. Buryło wszedł z piłką przed obrońcę, który nieprzepisowo go powstrzymywał. Z drugiej strony, jeżeli arbiter uznał nawet, że nie było faulu, to przecież nie musi to oznaczać od razu symulowania.

Demolka w I połowie, luz w drugiej. Śląsk II nie dał szans beniaminkowi

Drugą żółtą kartkę pomocnik Foto-Higieny otrzymał, bowiem… przy aucie sędzia asystent przywołał głównego i oznajmił, że Buryło krytykuje pracę sędziego i należy mu się napomnienie. Tak też się stało.

Godzina gry w osłabieniu to sporo, ale na tym nie koniec. W 78 min. goście grali w dziewiątkę po drugiej żółtej kartce dla Michała Grochowskiego. W tym momencie Foto-Higiena prowadził 1:0 po golu Dominika Wejerowskiego, który w 47 min. wykorzystał jedenastkę. Niestety, nie dowiozła prowadzenia do końca. W 88 min. wyrównał Matuesz Szatkowski. Arbiter Ireneusz Sipiora z Prudnika przedłużył mecz o 4 minuty, ale wynik już się nie zmienił.

Walcząca o utrzymanie się Foto-Higiena wywiozła więc z Pawłowic Śląskich jeden punkt. Tylko czy aż? Sądząc z przebiegu meczu „aż”, bowiem wiele wskazuje na to, że tego meczu nie mogła wygrać… Szkoda, bo dopóki na boisku były wyrównane siły, to prezentowała się korzystniej od Pniówka.