Zagłębie II Lubin - Górnik Polkowice

9 goli w hicie III ligi. Wicelider z Lubina rozbił lidera z Polkowic

W meczu na szczycie 3. grupy III ligi Zagłębie II Lubin rozbiło Górnika Polkowice 6:3. I zminiejszyło stratę do lidera do 2 punktów.

III liga. Ponura inauguracja wiosny. W sobotę bez zwycięstwa

W Lubienie spotkały się dwie najlepsze drużyny po rundzie jesiennej – wicelider podejmował lidera z Polkowic. Kibice ostrzyli sobie zęby na dobre widowisko i się nie zawiedli. Gospodarze objęli prowadzenie już w 2 min. po strzale Adama Borkowskiego. 20 minut później wyrównał Maciej Bancewicz, ale polkowiczanie bardzo krótko cieszyli się z remisu. W 24 min. do bramki Marcina Furtaka po raz drugi trafił Borkowski.

Na tym jednak strzelanie Miedziowych się nie zakończyło. W 34 min. rezultat podwyższył Patryk Mucha, a tuż przed przerwą gola na 4:1 strzelił Eryk Sobków.

To był mecz nie do wygrania. Foto-Higiena kończyła w dziewiątkę

Po zmianie stron goście chcieli powalczyć o odwrócenie losów spotkania, ale bardzo szybko zostali skarceni. Rzut kary dla gospodarzy w 47 min. i Sobków podwyższa na 5:1. Miedziowi chyba jednak za szybo uwierzyli, że trzy punkty zostaną u nich. Pod koniec do roboty wzięli się polkowiczanie i w końcu byli też skuteczni. W 72 min. bramkę strzelił Michał Bednarski, a trzy minuty później Mariusz Szuszkiewicz i zrobiło się 5:3?

Goście zwietrzyli swoją szansę, ale już nie byli wstanie wiele zrobić. Na domiar złego pod koniec meczu stracili szóstego gola po trzecim trafieniu Sobkowa. Zagłębie II wygrało 6:3 i zmniejszyło stratę do Górnika do 2 punktów.

Kibiców Miedziowych ucieszyło nie tylko zwycięstwo, ale również fakt, że na ligowe boiska – na razie trzecioligowe – wrócił po ciężkiej kontuzji Alan Czerwiński, który spędził na murawie pół godziny.