IV liga wschód

IV liga wschód. Dwie wygrane planowane i niespodzianka. 100 goli Miki

16. kolejka IV liga wschód. Trzy mecze rozegrano na inaugurację rundy wiosennej. We Wrocławiu i Świdnicy nie było niespodzianek, w Bardzie do takiej doszło. 100 goli Krzysztofa Miki dla Piasta.

IV liga zachód. Czołówka wygrywa, grupa pościgowa traci punkty

Najpierw na boisko wybiegły drużyny GKS-u Mirków i Śląska II Wrocław. Formalnie beniaminek był gospodarzem, choć spotkanie odbyło się na stadionie przy ul. Oporowskiej. Lider wygrał pewnie 5:0, strzelając wszystkie gole do przerwy. Więcej o meczu pod linkiem powyżej.

W Świdnicy Polonia-Stal podejmowała zagrożonego spadkiem Piasta Nowa Ruda. Goście objęli prowadzenie w 16 min. po trafieniu Krzysztofa Miki, który strzelił setnego gola w barwach noworudzian. Gospodarze szybko jednak otrząsnęli się po stracie bramki i odpowiedzieli… dwoma. Najpierw Robert Myrta, a później Kamil Szczygieł i jeszcze przed przerwą świdniczanie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

9 goli w hicie III ligi. Wicelider z Lubina rozbił lidera z Polkowic

Tymczasem w Bardzie będąca jedno miejsce nad strefą spadkową Unia podejmowała Zjednoczonych Żarów, którzy mieli zaledwie 4 punkty na koncie. Goście objęli prowadzenie w 40 min. po bramce Damiana Uszczyka. Unia mogła szybko wyrównać, ale piłka po strzale Krzysztofa Czachora wylądowała na słupku. Zaraz po zmianie stron zrobiło się 0:2 po golu z karnego Konrada Sajdaka. Unici walczyli o zmianę rezultatu i dopięli swego w 67 min., kiedy do siatki trafił Tomasz Zieliński. Później mieli jeszcze kilka sytuacji, ale nie zdołali wyrównać.

Żarowianie wygrali drugi mecz w sezonie i choć ich sytuacja wciąż jest bardzo trudna, to pokazali, że będą walczyć o utrzymanie się.

• GKS Mirków – Śląsk II Wrocław 0:5
  • Polonia-Stal Świdnica – Piast Nowa Ruda 2:1
  • Unia Bardo – Zjednoczeni Żarów 1:2