IV liga zachód

IV liga zachód. Czołówka wygrywa, grupa pościgowa traci punkty

16. kolejka IV liga zachód. W czołówe bez zmian – wygrywają Chrobry II i AKS. Niespodzianka w Jeleniej Górze. Ważna wygrana Sparty Grębocice.

9 goli w hicie III ligi. Wicelider z Lubina rozbił lidera z Polkowic

Korespondencyjny pojedynek dwóch prowadzących drużyn na remis. Lider z Głogowa uporał się z ostatnią w tabeli Victorią Ruszów 2:0. Zwycięstwo Chrobrego II wcale nie przyszło łatwo. Na bramki kibice czekali do ostatnich minut. W 78 min. trafił Szymon Nowicki, a w 89 min. rezultat ustalił Konrad Kaczmarek.

AKS swoje zwycięstwo odniósł już w sobotę. Strzegomianie wygrali z beniaminkiem z Prochowic 3:0. Bohaterem spotkania okazał się Damian Migalski, który ustrzelił hat-tricka. Podczas spotkania doszło do groźnej sytuacji, w której głowami zderzyli się Marcin Morawski oraz Maciej Małek. 18-latek z Prochowic zszedł z murawy zalany krwią, ale potem wrócił na plac gry. Nie na długo jednak, bo później źle się poczuł i wylądował w szpitalu. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie, ale na szczęście skończyło się na strachu. A młodemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Nowy podział IV ligi na grupy może być trudniejszy niż zwykle

O ile liderzy wygrali swoje mecze, to grupa pościgowa potraciła punkty. Odra Ścinawa uległa w Grębocicach walczącej o utrzymanie się w lidze Sparcie 0:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Łukasz Szuszkiewicz i Kamil Łętkowski.

Do dużej niespodzianki doszło w Jeleniej Górze, gdzie Karkonosze przegrał ze Spartą Rudna 1:2. Na gola Daniela Walaska tuż po przerwie odpowiedział Mateusz Zatylny, ale ostatnie słowo znów należało do przyjezdnych, a konkretnie Walaska.

Z „grupy pościgowej” zapunktował tylko Apis Jędrzychowice. Podopieczni Gerarda Jurewicza, mimo sporej przewagi, zremisowali z Orlą Wąsosz 1:1. Goście prowadzili po bramce bezpośrednio z rzutu rożnego autorstwa Krystiana Korosia. Wyrównał tuż przed przerwą Mateusz Baszak.

W Chocianowie Stal bez większych problemów pokonała Włókniarza Mirsk 3:1. Już do przerwy było 3:0, po trafieniach Mateusza Bartuzela (dwa razy) oraz Rafała Burdy. Po przerwie samobójczego gola dla przyjezdnych Maciej Ratajczyk.

Na zakończenie kolejki Orkan Szczedrzykowice wygrał z BKS-em Bolesławiec 2:0. Gole w II połowie strzelali Jarosław Gambal i Adrian Wójcik z rzutu karnego.

• AKS Strzegom – Prochowiczanka Prochowice 3:0
  • Karkonosze Jelenia Góra – Sparta Rudna 1:2
  • Sparta Grębocice – Odra Ścinawa 2:0
  • Stal Chocianów – Włókniarz Mirsk 3:1
  • Apis Jędrzychowice – Orla Wąsosz 1:1