Polonia-Stal wraca na płytę główną stadionu w Świdnicy

Dobra wiadomość dla kibiców ze Świdnicy i Ząbkowic Śląskich, którzy wybierają się na mecz Polonia-Stal – Orzeł. Sobotnie spotkanie odbędzie się na płycie głównej nowego stadionu.

 

IV liga wschód: Sokół pozyskał trzech młodych graczy Śląska

Przypomnijmy, że przed tygodniem mecz Polonii-Stali z Piastem Nowa Ruda odbył się na bocznej płycie bez udziału kibiców. Powodem był fakt, że wykonawca nowego stadionu zastrzegł, że w okresie tym nie można grać na nowej murawie, bowiem trawa jeszcze dobrze się nie ukorzeniła i może zostać zniszczona.

 

Pod znakiem zapytania stanął również mecz świdniczan z Orłem Ząbkowice Śląskie. Dziś klub poinformował jednak, że jest zielone światło dla meczu na nowym obiekcie.

 

Hiszpanie, Czesi i Rosjanie – oto nasi rywale w finałach Regions’ Cup

Mecz Polonia-Stal – Orzeł odbędzie się w sobotę. Początek o godz. 15.00. Bilety w cenie 10 zł (bilet normalny) i 5 zł (bilet ulgowy – dzieci do lat 16, emeryci i renciści).

 

1 thought on “Polonia-Stal wraca na płytę główną stadionu w Świdnicy”

  1. Rzeczywistym powodem przeniesienia na boczne boisko meczu z Piastem były obawy przed zamieszkami pomiędzy kibicami. Trawka to tylko pretekst wniesiony z resztą przez sponsora Polonii i jednocześnie wykonawcy murawy. Zastanawiające jest, że Polonia załatwia sprawę gry bez kibiców jednym pisemkiem natomiast w sprawie rozegrania meczu Piast Nowa Ruda – Górnik Wałbrzych bez udziału kibiców potrzebna była rekomendacja wojewody (po zebraniu komisji ds bezpieczeństwa imprez masowych przy wojewodzie dolnośląskim) aby tak było. Przedstawiciel DZPN upierał się , że na tym meczu muszą być kibice mimo, że władze miasta Nowa Ruda i spółka zarządzająca obiektem w Nowej Rudzie poinformowały, że na stadionie prowadzone są prace remontowe związane z przebudową klatki dla kibiców przyjezdnych i naprawą murków oporowych , które uległy degradacji po okresie zimowym a obok stadionu trwa budowa basenu. Widać , że są równi i równiejsi ale przecież prezes Polonii to prezes OZPN i wiceprezes DZPN. Dodam, że kibicowsko mecz Piast – Górnik to z całą pewnością jeden z najbardziej ryzykownych i najtrudniejszych do zabezpieczenia meczów na Dolnym Śląsku .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *