Nowe otwarcie w Trzebnicy. Były kierownik Śląska prezesem Polonii

Polonia Trzebnica wychodzi na prostą. Na szczęście nie sprawdziły najczarniejsze scenariusze z przerwy zimowej, zgodnie z którymi klubowi miało grozić nawet wycofanie się z rozgrywek.

 

IV liga: Zaległe derby bez publiczności, ale z transmisją

W styczniu, po kilku latach zarządzania klubem, z funkcji prezesa Polonii Trzebnica zrezygnował Kamil Kwaśniak. Duże spekulowało o powodach, a jedną z częściej podnoszonych nieoficjalnie przyczyn miały być kwestie finansowe i brak wsparcia ze strony samorządu. Oficjalnie jednak wiadomo niewiele.

 

Ostatecznie jedna z obaw się nie potwierdziła – miasto nie tylko nie wycofało się z klubu, ale – co więcej – powołano do życia samorządową spółkę Gminy Klub Sportowy Polonia Trzebnica. Jej prezesem został Andrzej Traczyk, który do niedawna pełnił rolę kierownika Śląska Wrocław. Wiceprezesem został Przemysław Migdał, a Sławomir Kołodziej koordynatorem ds. szkolenia.

 

IV liga wschód. Lider postraszony, ale zwycięski. Niespodzianka w Trzebnicy

Tymczasem w miniony piątek Polonia Trzebnica podpisała umowę o współpracy ze Śląskiem Wrocław „Przez Polonię do ekstraklasy”. Kluby mają współpracować zwłaszcza w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży. Obie akademie będą mieć spójny system szkolenia, a najzdolniejsi wychowankowie Polonii będą stale monitorowani przez trenerów Śląska.

 

Oczywiście, zmiany które zaszły w klubie to początek nowego otwarcia w Polonii. Niestety, w tle ciągle toczy się spór gminy z jedną ze szkółek piłkarskim. To z pewnością nie wpływa pozytywnie na rozwój piłki w mieście.

 

fot. Marek Długozima Facebook

 

2 thoughts on “Nowe otwarcie w Trzebnicy. Były kierownik Śląska prezesem Polonii”

  1. To nie jest żadne wielkie otwarcie tylko wielka ściema. Burmistrz chciał przejąć klub bez zachowania żadnych procedur i mu się to nie udało, więc teraz udaje że jest jakiś GKS i niby jest on kontynuatorem TSSR Polonia, a ludzie widocznie są na tyle naiwni że w to wierzą. Ten nowy twór którego prezesem jest Traczyk nie ma praw do zawodników, drużyn do żadnych licencji, nie przeprowadzono żadnej fuzji co można potwierdzić łatwo w DZPN, a działacze stowarzyszenia którzy maczali w tym palce udają razem z burmistrzem i Traczykiem, że w ligach gra GKS co jest wielką bzdurą, ale uczestniczą w tym bo dostali stołki za oddanie za bezcen klubu z wieloletnią tradycją. Traczyk wprowadził Śląsk w błąd, bo twór którego jest prezesem nie ma praw do żadnych zawodników, których dotyczy umowa, co może potwierdzać komentarz prezesa Padewskiego na Twitterze pod postem akademii Śląska. Ta sprawa pewnie skończy się w prokuraturze.

  2. A wszystko to burmistrz robi po to żeby nie wpuścić naszych dzieci z APN Talent na stadion i mieć wytłumaczenie że niby ten twór gminny zajmuje boiska. Tak to wyglada niestety wszyscy wierzą w te propagandę w lidze gra dalej stara Polonia a my będziemy musieli wozić dzieci na treningi do wiosek poza Trzebnicę gdzie płacimy podatki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *