III liga

III liga. Czołówka na remis, Foto-Higiena pnie się w górę tabeli

20. kolejka III ligi. Trzy czołowe drużyny remisują swoje mecze. Jako jedyna w sobotę wygrała swój mecz Foto-Higiena Gać. Druga porażka z rzędu Piasta. W niedzielę Miedź II pokonała Lechię.

Olimpia zablokowała transfer swojego snajpera do III ligi

Lider z Polkowic grał na wyjeździe w meczu na szczycie z czwartym w tabeli Gwarkiem Tarnowskie Góry. Jak na hit kolejki przystało emocji brakowało. Spotkanie świetnie zaczęło się dla polkowiczan, którzy objęli prowadzenie już w 8 min. po golu Mariusza Szuszkiewicza. Przed przerwą gospodarze odpowiedzieli dwa razy (Sławomir Pach 17 – karny i Dawid Jarka 38). Gdy w 51 min. na 3:1 trafił Jakub Dyląg wydawało się, że punkty zostaną w Tarnowskich Górach. Goście grali do końca. Najpierw Michał Bednarski w 64 min. z rzutu karnego, a następnie Piotr Azikiewicz w 90 min. również z jedenastki i mecz zakończył się remisem 3:3.

Tymczasem Zagłębie II Lubin podejmował Ruch Radzionków. Goście objęli prowadzenie w 26 min. po trafieniu Łukasza Damrata. Wyrównał Daniel Dziwniel w 59 min. po wspaniałym uderzeniu z rzutu wolnego.

Rusza wrocławska okręgówka. Nie brakowało ciekawych transferów

Pierwsze punkty, a właściwie punkt, na wiosnę zdobyła Ślęza Wrocław. Żółto-czerwoni zremisowali w Brzegu ze Stalą 1:1 po bramce Filipa Olejniczaka. Trochę szkoda dwóch punktów, bowiem sytuacji wrocławianie mieli tyle, że spokojnie mecz mogli wygrać.

Trzy punkty do swojego konta dopisali za to graczy Foto-Higieny Gać. Beniaminek wygrał bardzo ważny wyjazdowy mecz z rezerwami Górnika Zabrze 1:0. jedynego gola meczu strzelił w 22 min. Dominik Wejerowski. Dzięki tej wygranej (7 punktów na wiosnę) ekipa z Gaci awansowała na 10. miejsce w tabeli.

Podopieczni Marcina Dymkowskiego mają tylko jeden punkt mniej od Piasta Żmigród, który tym razem przegrał na ciężkim terenie w Pawłowicach Śląskich z Pniówkiem 1:2. Przegrał pechowo tracąc drugiego gola w 90 min. meczu. Bramkę dla gości, na 1:1, zdobył Grzegorz Mazurek.

W niedzielnym meczu Miedź II podejmowała Lechią Dzierżoniów. Goście objęli prowadzenie w 7 min. po bramce Szymona Kuśnierza, ale Rafał Adamski wyrównał dwie minuty później. Po przerwie gospodarze osiągnęli sporą przewagę, a w efekcie strzelili kolejne gole. W 71 min. trafił Mateusz Zatwarnicki, a w 92 min. Josiah Chukwudi.